НОВИНИ

Український кіберальянс назвав найпоширеніші помилки в захисті держструктур

Що більше сервісів відкрито, то простіше хакерові знайти лазівку. Тут уже додаються ненадійні паролі, неготовність працівників держорганів до фішингових атак.

Спільнота українських кіберактивістів, відомих як Український кіберальянс, розповіла в інтерв’ю Тижню, що найпоширенішим помилками в захисті державних структур є відкриті сервіси (FTP/SMB), неоновлене програмне забезпечення серверів, сервіси, яким зовсім не обов’язково мати вихід в інтернет.

«Що більше сервісів відкрито, то простіше хакерові знайти лазівку. Тут уже додаються ненадійні паролі, неготовність працівників держорганів до фішингових атак. Тобто йдеться про найпростіші, елементарні загрози. Зовсім не потрібно бути фахівцем із безпеки, щоб від них захищатися, достатньо дотримувати елементарних правил безпеки», – пояснили у спільноті

Кіберактивісти зауважили, що  можна зламати усе й усіх… Однак у нашому випадку мова не про такий хайтек. Йдеться про те, що не варто лишати двері для хакерів прочиненими. А якщо вже такі інциденти трапилися, не слід замовчувати факти або спроби зламу. Інакше нічого не зміниться. Якщо вдавати, що нічого не трапилося, це нікому не допоможе. Краще визнати недоліки й почати працювати над їх усуненням.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.