Український тиждень № 48 (524) від 30 листопада, 2017

Зміст номеру:
Переворот у «ЛНР» до видимих зрушень на Донбасі не призвів, але події в Луганську означають більше, ніж заміна російських маріонеток. За усуненням Ігоря Плотницького криються масштабніші процеси, які можуть зіграти (і вже грають) на користь України. Насамперед переворот у «ЛНР» свідчить про те, що Москва має певні проблеми з керованістю «республіки», яку успішно нарощувала з 2015 року.
Максим Віхров
Суспільство
Знаєте, влітку 2014 року я уявляла собі, що зміниться, коли в місто зайдуть українські війська.
Вікторія Малишева
Авторські колонки
Чим став для України та решти країн-учасниць п’ятий саміт Східного партнерства в Брюсселі
Юрій Лапаєв
Світ
Під час саміту Східного партнерства в Брюсселі Тиждень зустрівся з німецьким депутатом Європейського парламенту Ребеккою Гармс, щоб дізнатися, що означає ухвалена резолюція, які перспективи залишаються в України й на що орієнтований пакет допомоги для нашої країни.
Юрій Лапаєв
Світ
Приблизно місяць тому спільнота українських кіберактивістів, відомих як Український кіберальянс, розпочала акцію #fuckresponsibledisclosure, метою якої стало виявлення проблем у системах захисту даних державних структур. Відкриті для всього інтернету системні диски із закритою інформацією, прості паролі до системних акаунтів, а то й узагалі їх відсутність — ось лише незначна частина знахідок, які хактивісти опублікували у Facebook під згаданим вище хештегом.
Станіслав Козлюк
Суспільство
Минулого тижня чотири авторитетних українських соціологічних центри (КМІС, SOCIS, «Рейтинг» і Центр Разумкова) оприлюднили результати проведеного спільно дослідження.
Денис Казанський
Суспільство
Семантичний ряд вибудовується сумнівний: консерва, консерваторія, консервант, консерватор… Ми не в Британії: у нас немає ані загальної поваги до сучасного просвіченого консерватизму, ані попиту на працездатну ідеологію серед еліт. Покоління інтелектуалів, вихованих на історичному матеріалізмі, не проп’єш.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Ідеологія, яка потрібна Україні найбільше та про яку не прийнято говорити на широкий загал
Дмитро Крапивенко
Суспільство
Що недооцінили сучасники у вченні засновника українського консерватизму й чим його праця цінна для сучасників
Тетяна Осташко
Історія
Яку роль відіграють букмекери в змаганнях українських команд
Іван Вербицький
Суспільство
Про що в Москві розмовляли Архієпископ Кентерберійський і очільник Російської православної церкви
Майкл Бініон
Світ
Нові санкції ось-ось почнуть діяти, і російська еліта нервується
The Economist
Світ
Як Заходу відновити свій потенціал протидії Росії
Едвард Лукас
Авторські колонки
Британські виборці забули, що мирна угода з Північною Ірландією ґрунтується, зокрема, на членстві обох сторін у ЄС
The Economist
Світ
Соціально відповідальні капіталовкладення стають мейнстримом: міленіали доросли до грошей
The Economist
Світ
У переддень річниці Революції гідності на колонах стадіону «Динамо» імені Валерія Лобановського з’явився банер із Оксаною Марченко, дружиною Віктора Медведчука й кумою Путіна.
Наталя Петринська
Авторські колонки
«Блажен, хто може горіти, бо після нього залишиться попіл, а не гній», — переконує український авангардист Валер’ян Поліщук у 151-му афоризмі зі збірки прози «Козуб ягід», нещодавно перевиданої «Темпорою». Приблизно так само міг би сказати той, хто ладен померти за свої віру й переконання, готуючись згоріти на вогні священної інквізиції.
Максим Нестелєєв
Авторські колонки
Як дипломатія часів Другої світової працювала над визначенням кордонів Польщі
Станіслав Кульчицький
Історія
Як купити квитки на театральну виставу й не потрапити на «Камеді клаб»
Анастасія Головненко
Культура
Чи не перед кожним ветераном війни на Донбасі після повернення з фронту постає новий виклик — входження в мирне життя. Для багатьох це складніше, ніж узяти до рук зброю й поїхати на передову. Хтось може місяці й роки провести в апатії, доки не наважиться на пошуки себе нового, а комусь вистачає мотивації не прожити марно жодного дня.
Ганна Чабарай
Суспільство
У містах із великими амбіціями й не меншими комплексами часто є готель, який у назві має слово «палац», але самого цього слова для назви, звичайно, не досить, тож то якийсь особливий палац, наприклад Premier Pałac, Grand Palais, Crystal Palace. Традиційно поряд зі словом «палац» ішло прізвище його власника або назва місцевості, де він збудований. Палац Потоцьких, палац Воронцова, палац Вишневецьких, Олександрійський палац, Тульчинський палац, Білоцерківський палац.
ОНУХ
Авторські колонки