Український екіпаж судна Diamond Princess хоче пройти карантин у Японії – МЗС

25 Лютого 2020, 13:40

Українці-члени екіпажу круїзного лайнера Diamond Princess, де зафіксували зараження коронавірусом Covid-19, хочуть пройти карантин у Японії. Про це повідомив директор Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ Сергій Погорельцев в «Укрінформ» у вівторок, 25 лютого.

 

Як зазначається, посольство України в Японії провело опитування серед українців щодо їхнього бажання бути репатрійованими в Україну.

 

«За повідомленням дипломатичної установи, станом на 22 лютого 24 із 25-ти опитаних українців (з одним встановити зв'язок не вдалось) не висловили наміру повертатися в Україну протягом найближчих днів, а відтак – планують пройти карантин в Японії», – сказав Погорельцев.

 

За його словами, двоє громадян України, у яких було діагностовано наявність вірусу Covid-19, продовжують перебувати в медзакладах Токіо, стан їхнього здоров’я покращується.

 

Зауважимо: на Diamond Princess перебували 3700 осіб з 56 країн світу, з них 25 – українці. На лайнері оголосили карантин. Лайнер стоїть біля порту Йокогама в Японії. 19 лютого карантин був знятий, пасажири почали сходити на берег. Для дозволу на висадку у пасажирів має бути зафіксований негативний результат тесту на коронавірус і відсутність симптомів.

 

Як повідомлялося, 20 лютого у зв’язку зі спалахом коронавірусної інфекції Covid-19 з Китаю були евакуйовані 45 українців та 27 іноземців. Їх транспортували  до місця обсервації – це медичний центр Національної гвардії України «Нові Санжари» у Полтавській області. Через це між мешканцями Нових Санжар та правоохоронцями відбулися сутички – при тому, що в пасажирів та членів екіпажу авіарейсу з Уханя не було жодних симптомів гострих респіраторних захворювань. Персонал «Нових Санжар» вивезли з об'єкту.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

 

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву – COVID-19.