Українська делегація ініціювала розгляд ситуації в Грузії в Радбезі ООН

6 Грудня 2016, 22:50

Українська делегація ініціювала розгляд у Раді безпеки ООН ситуації в Грузії у зв'язку з рішенням Росії створити об'єднану групу військ в Абхазії. Про це повідомив Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

"У зв'язку з підписанням президентом РФ закону про ратифікацію так званої Угоди з режимом Сухумі про створення об'єднаного угруповання військ, 6 грудня делегація України ініціювала розгляд у Раді Безпеки ООН ситуації в Грузії", – заявив Єльченко.

За його словами, під час консультацій українська та інші делегації засудили дії Росії, які є спробою легітимізувати незаконне розміщення російських військ на окупованій території Грузії. Також було підкреслено, що російська сторона грубо порушує свої міжнародні зобов'язання, зокрема відповідно до угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року.

"Крім того, Україна закликала РФ вивести свої військові підрозділи з окупованої території Грузії для забезпечення створення міжнародних механізмів безпеки в Абхазії і Цхінвальському регіоні та відновлення територіальної цілісності Грузії", – пояснив український постпред.

"Українська делегація запропонувала членам Радбезу прийняти елементи для преси, що складалися з двох речень: 1) Рада Безпеки розглянула ситуацію в Грузії і 2) члени Радбезу підтвердили повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів. У той же час, російська делегація заблокувала таку пропозицію (елементи для преси приймаються консенсусом в Раді Безпеки), тим самим в черговий раз підтвердивши відсутність поваги до принципів Статуту ООН", – повідомив Володимир Єльченко.

Як відомо, після російсько-грузинського військового конфлікту в серпні 2008 року Росія окупувала два сепаратистські регіони Грузії – Абхазію і Південну Осетію, – а також визнала самопроголошену «незалежність» цих регіонів. Крім Росії, її визнали ще три держави – Нікарагуа, Венесуела і Науру. Тбілісі і Захід вважають ці регіони частиною Грузії.