Україна виграла суд з пакистанським полковником, який вимагав $45 млн

11 Березня 2011, 19:57

Пакистанська фірма за допомогою підроблених документів намагалася відсудити в української «оборонки» $ 44,6 млн. Ця судова справа тягнулася шість років.

Як повідомили в адвокатській компанії «Наталія Субота і партнери», що пізніше представляла інтереси України в  займалася цією справою, багатомільйонний позов пакистанська фірма вимагала сплатити консалтингові послуги, які нібито були надані українській стороні під час продажу військової техніки і озброєнь в ісламську республіку, хоча насправді такі послуги не надавалися.

Наприкінці 2004-го до «Спеціалізованої зовнішньоторговельної фірми «Прогрес» (дочірнього підприємства «Укрспецекспорту») – держкомпанії, яка в 1996 році безпосередньо укладала і підписувала угоду про постачання танків пакистанській армії, прийшли адвокати полковника Уль-Хасана. Саме він раніше курував військові відносини між Пакистаном та Україною.

«Вони заявили, що «Прогрес» порушує укладені раніше договори, пред'явивши два «документи»: один – в оригіналі, інший – у вигляді копії», – зазначає начальник відділу міжнародної судової роботи юридичного департаменту «Укрспецекспорту» Артем Клименко.

Ці папери, які нібито були додатковими договорами до консультаційного угодою від 1995 року, передбачали збільшення вартості послуг компанії Інтегральні ресурсів (PVT) LTD.Крім того, один з цих «документів» встановлював, що у всіх наступних контрактах щодо постачання озброєнь та військової техніки до Пакистану, які в майбутньому будуть укладати дві держави, 10% від суми належить фірмі полковника Уль-Хасана за консалтингові послуги. Причому цей «договір» діяв, «поки українські танки залишаються на службі пакистанського уряду», тобто фактично безстроково.

Україна не визнала документи, вважаючи їх підробленими, після чого адвокати пакистанського полковника звернулися до міжнародного арбітражу. Сума позову пакистанської компанії становила $ 44,6 млн., З яких $ 32 млн – розмір штрафних санкцій.

Зокрема, Лондонський міжнародний арбітраж виніс рішення на користь України, відмовивши в позові адвоката полковника пакистанської армії Махмуда Уль-Хасана 17 лютого 2011.

Рішення суду може бути оскаржене до 17 березня 2011 року. Однак, за словами юристів «Укрспецекспорту», шанси на скасування арбітражного рішення мінімальні.

Нагадаємо, Україна поки не готова виконати зобов'язання з постачання бронетехніки в Ірак в раніше заявлені терміни. Зокрема, українська сторона не здійснила поставку до Іраку пробної партії бронетранспортерів БТР-4Е в рамках підписаного в 2009 році контракту на 420 машин вартістю 457 млндоларів.