Україна відзначає 17-ту річницю ухвалення Конституції

28 Червня 2013, 10:05

У 1996 році Верховна Рада в ніч з 27 на 28 червня прийняла першу Конституцію незалежної України.

Прийняття Конституції закріпило суверенітет і територіальну цілісність України. Конституція має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції  і повинні відповідати їй.

Згідно з Конституцією, день прийняття Основного Закону є державним святом.

Читайте також: Конституційна творчість доби Української революції

8 грудня 2004 року  ВР затвердила закони про внесення змін до Конституції. У той же день тодішній президент Леонід Кучма підписав документ.

Закон про внесення змін до Конституції (про політичну реформу) передбачав перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління, формування уряду коаліцією депутатських фракцій, продовження терміну повноважень Верховної Ради до 5 років.

30 вересня 2010 року Конституційний суд визнав неконституційною політичну реформу-2004.

В даний час продовжується робота над черговою зміною головного закону країни.

17 травня 2012 року президент Віктор Янукович створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при президентові, метою якого є створення та ідготовка законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції.

 Представники опозиції відмовилися брати участь у роботі асамблеї.

21 червня 2013 року голова конституційної Леонід Кравчук заявив, що Конституційна асамблея планує остаточно затвердити проект концепції змін до Конституції восени 2013 року. 

Читайте також Конституційна асамблея: запасний варіант для влади