Україна відреагувала на позов РФ до Лондонського суду щодо «кредиту Януковича»

18 Лютого 2016, 13:03

Міністерство фінансів України підтверджує, що компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC, довіритель (трасті) кредитора за єврооблігаціями зі строком погашення у грудні 2015 року, формально розпочала провадження у Високому суді Англії проти України щодо «кредиту Януковича». Про це йдеться у повідомленні на сайті Мінфіну.

«Україна має намір і повністю готова рішучо відстоювати свої інтереси щодо даних єврооблігацій у англійському суді»,  – зазначили у відомстві.

Як повідомлялося, РФ подала в суд Лондона позов проти України через «борг Януковича».

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд повідомив 16 грудня, що борг України перед Росією на 3 мільярди доларів, який був взятий екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі, визнаний державним, а не комерційним.

Україна запропонувала РФ реструктуризувати свій борг на умовах, які були запропоновані всім приватним кредиторам. 1 січня Міністерство фінансів РФ заявило, що готує позов в англійський суд через невиплату Україною $3 млрд кредиту. У свою чергу, міністр фінансів України Наталія Яресько раніше заявляла, що питання держборгу України перед Російською Федерацією можна вирішити без суду.