Голова Міжнародного суду ООН у Гаазі Ронні Абрахам спільно з представниками України та Росії погодили графік подальшого розгляду звинувачень щодо порушення з боку Росії двох конвенцій Організації Об'єднаних Націй, повідомила у суботу, 13 травня, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, що представляє Україну на цих слуханнях.
За її словами, у п'ятницю, 12 травня, відбулося засідання в Гаазі, яке мало процедурний характер.
Як заявила Зеркаль, Україна має один рік та один місяць для подання документів про дії російської сторони. Цей термін спливає 12 червня 2018 року.
Зеркаль зазначила, що після цього російська сторона має такий самий термін для подання так званого контрмеморандуму – заперечень до даних, наданих українською стороною. У такий спосіб позицію обох сторін суд отримає 12 липня 2019 року.
Повідомляється, що далі суд має визначити новий графік для надання сторонами коментарів на позиції одна одної.
Зеркаль стверджує, що задоволена рішенням щодо календарного графіку.
«Строки подання Меморандуму, 13 місяців, відповідають загальному наміру української сторони», – пояснила Зеркаль.
Вона також поінформувала, що найближчим часом Суд ООН має офіційно опублікувати дані про узгоджений календарний графік.
Нагадаємо, 19 квітня суд у Гаазі запровадив тимчасові заходи проти Росії для захисту кримчан, зокрема, суд зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу. При цьому суд ООН відмовив у тимчасових заходах щодо Росії за конвенцією по боротьбі з тероризмом. Суд зауважив, що Україна не надала доказів "на цьому етапі розгляду, які б демонстрували належним чином, що ці елементи є правдоподібними".
Президент України Петро Порошенко назвав таке рішення Міжнародного суду ООН багатообіцяючим.