Світ

  ▪   Юрій Лапаєв

Українська справа у Гаазі – передбачуваність та збалансованість

Мінімальна увага світових ЗМІ пояснюється відсутністю резонансних рішень в Гаазі.

Західні ЗМІ не дуже активно коментують рішення суду ООН за позовом України проти Росії щодо запобіжних заходів. Це ймовірно пов’язано із передбачуваністю відмови у тимчасових обмежувальних заходах, на яких наполягала українська сторона. При цьому рішення суду називають радше збалансованим по відношенню до обох учасників процесу.

Так, автори американського видання «Voice of America» підкреслюють позитивні оцінки як українських так і російських дипломатів, які отримало рішення міжнародного суду. Крім того, акцентувалася увага на тому, що Росія вже встигла відмовитися від юрисдикції суду, який наразі немає ефективних важелів впливу на Кремль. Це, на думку експертів видання, викликано тим, що російська влада приділяє значну увагу будь-яким міжнародним процесам за участі країни. І задля збереження певної репутації в світі, Кремль буде намагатися уникати всіх судових справ, в яких Росія може бути покарана за порушення міжнародного права.

Читайте також: Клімкін пояснив, як діятиме Україна після рішення суду ООН за позовом проти РФ

Інше американське видання USA Today звертало увагу на тривалості розгляду матеріалів міжнародним судом. За даними авторів, подібні справи можуть тривати роками, що підтверджується аналогічним позовом Грузії проти РФ.

У свою чергу, The Washington Post називає перемогою для України те, що судді на цьому проміжному етапі визнали обидва обвинувачення такими, що відносяться до їхньої юрисдикції. Також повідомляється про позитивне для нашої країни рішення щодо необхідності зняття обмежень функціонування кримськотатарського Меджлісу.

Читайте також: У МЗС озвучили наслідки рішення суду ООН у справі за позовом України проти РФ

Оголошення вердикту щодо тимчасових заходів до завершення розгляду судової справи, на відміну від початку процесу, не викликало значного інтересу іноземних мас-медіа. Це означає необхідність послідовної роботи державних інститутів України, насамперед, МЗС та МІП з висвітлення ходу процесу та доведення позиції й доказів української сторони в світі. Адже відсутність міжнародної реакції може зіграти не на користь Україні в цьому процесі.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.