Автор відзначає, що в умовах газового протистояння з Росією країна знову активно обговорює проекти диверсифікації постачання блакитного палива, і серед пріоритетів – «національний проект» з будівництва термінала на Чорноморському узбережжі. Під час виступу на червневому Світовому економічному форумі у Відні Микола Азаров пообіцяв старт проекту «LNG-термінала з регазифікації 10 млрд м³ скрапленого газу», який оцінюється в $2,5 млрд, ще до кінця поточного року. Днями ж заступник голови Держагентства з інвестицій та управління національними проектами Віталій Дем’янюк заявив, що за три-чотири тижні завершиться перший етап відбору розробника ТЕО LNG-термінала. Для участі в конкурсі начебто подали заявки дев’ять компаній.
Існує п’ять потенційних місць розташування цього терміналу: наземний LNG-термінал – майданчик біля Одеського припортового заводу в районі порту «Південний» (Одеська обл.); наземний LNG-термінал – майданчик біля нафтового термінала ВАТ «Укртранснафта» в районі порту «Південний»; наземний LNG-термінал у районі м. Очакова (Миколаївська обл.); наземний LNG-термінал у береговій зоні Березанського лиману (Миколаївська обл.); офшорний LNG-термінал у районі м. Одеси (у відкритому морі).
У пошуку альтернативних і дешевих джерел енергопостачання чимало країн зробили ставку саме на скраплений газ. Україна, схоже, також має намір піти цим шляхом.
автор відзначає, що світове споживання скрапленого природного газу (СПГ) зростає найшвидшими темпами порівняно з іншими видами енергоносіїв. У Європі є вже 10 діючих терміналів із його регазифікації, частка СПГ у загальному обсязі продажу газу збільшилася до 18%. У деяких країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону, які стрімко розвиваються, за рахунок його постачання через LNG-термінали задовольняється до 100% потреб у природному газі. "Для багатьох країн переваги СПГ перед трубопровідним газом очевидні. У США, наприклад, ціна першого становить $150 за тис. м3, а в Україні вартість другого вже перевалила за $300", – йдеться в матеріалі.
Детальніше читайте у матеріалі «Просто зробіть це» №35 «Українського тижня».