НОВИНИ

Україна планує зіскочити з російської "газової голки" за 5 років

У найближчі 5 років Україна планує зменшити закупівлю російського газу до 12 млрд кубометрів у рік за рахунок зростання видобутку власного газу, ефективних технологій енергозбереження та заміни дорогого імпортного газу вітчизняним вугіллям. Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко в інтерв’ю на 5 каналі, повідомила прес-служба Кабміну.

Як підкреслив Бойко, в країні реалізується державна програма, спрямована на збільшення видобутку власного газу до 27 млрд. куб. м у 2017 році.

«Ми маємо власну програму, яка направлена на збільшення видобутку газу. Вже придбали одну бурову платформу, зараз оголошуємо про тендер на закупівлю наступної, що дозволить прискорити розвиток видобутку газу в Чорному морі. Ми плануємо з 20 млрд. куб. метрів власного видобутку вийти на 27 млрд. за 5 років», - заявив він.

Водночас, в Україні втілюється державна політика зменшення споживання імпортного російського газу за рахунок енергозбереження, альтернативної енергетики та заміни газу вітчизняним вугіллям. Як повідомив Бойко, у 2012 році Україна зменшить споживання газу на 8-10 млрд. куб. м., а до 2017 року вийде на споживання лише 12 млрд. кубометрів блакитного палива з Росії.

«Ми споживали 64 млрд, цього року ми споживаємо 54 млрд, а наступного року ще менше – приблизно на 8-10 млрд. Програма енергозбереження, заміни газу на вугілля є державною політикою країни, що була визначена президентом. Ми плануємо, що будемо закуповувати російського газу через 5 років 12 млрд. кубів. Усе інше або буде добуватися нами самими, або буде змінено на альтернативні види енергоресурсів», - наголосив міністр.

Як підкреслив Бойко, Україна спрямовує зусилля на розвиток альтернативної енергетики і активними темпами скорочує відставання від країн Європи у збільшенні частки нетрадиційних енергоресурсів.

Нагадаємо, в 2011 році Україна, в особі Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" планує імпортувати 40 млрд куб. м газу.

У першому півріччі цього року "Газпром" поставив на адресу НАКу 27,36 млрд куб. м газу, у липні - близько 1,34 млрд

Ціна імпортного газу для України підвищилася в 3 кварталі на 19,2%, або 57 доларів/тис. куб. м порівняно з 2 кварталом до 354 доларів/тис. куб. м.

 На 4 квартал ціна прогнозується на рівні 388 доларів за 1 тис куб. м.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.