НОВИНИ

Азаров запевнив, що активно шукає альтернативу російському газу

Україна продовжить переговори щодо диверсифікації поставок енергоносіїв, зокрема природного газу, з метою забезпечення енергетичної безпеки.

Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров на Віденському економічному форумі «Інновації: розширення інноваційного простору», повідомляє прес-служби уряду.

Азаров нагадав, що зараз Україна на 100% залежить від поставок російського природного газу, однак активно працює над диверсифікацією поставок енергоносіїв до України.

«Україна залежить на 100% від поставок російських енергоносіїв, і ми інколи стикаємося з тим, що ціни, які встановлюють нам на енергоносії, не є оптимальними, на мій погляд, для нас. Тому зараз ми докладаємо максимум зусиль для організації поставок енергоносіїв з інших країн», - наголосив Азаров.

Він додав, що у поточному році буде розпочато будівництво терміналу для скрапленого газу, який зможе приймати близько 10 млрд куб м скрапленого газу.

Також Україна веде переговори з Азербайджаном та країнами Центральної Азії щодо поставок енергоносіїв.

Крім того, Азаров зазначив, що Україна має значний потенціал у науковій, інноваційній, транзитній та аграрній галузях.

Водночас прем'єр зазначив, що Україна вітає Дунайські ініціативи та підкреслив, що зараз Україна проводить модернізацію своїх портів, яка сприятиме розвитку судноплавства маршрутом Дунай-Чорне море.

Азаров назвав плідною свою учорашню дискусію з головою уряду Російської Федерації ВладіміромПутіним щодо росту цін на енергоносії.

Нагадаємо, за результатами переговорів була досягнута домовленість продовжити консультації з цього питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.