Україна і ЄС парафували угоду про асоціацію

30 Березня 2012, 17:10

"Сьогодні керівники переговорних делегацій України і Європейського Союзу парафували текст угоди про асоціацію, невід'ємною частиною якої будуть положення про створення поглибленої й всеосяжної зони вільної торгівлі", – сказано в спільній заяві глав делегацій, оприлюдненій в п'ятницю в Брюсселі.

"У зв'язку з цим глави переговірних груп з ЗВТ (зони вільної торгівлі) підтвердили досягнуті 22 грудня 2011 року домовленості щодо змісту ЗВТ і зобов'язалися завершити правову експертизу тексту, включаючи технічні додатки й протоколи", – сказано в заяві.

Українську делегацію очолив заступник міністра закордонних справ Павло Климкін, делегацію ЄС – глава переговірної групи ЄС, керуючий директор європейської дипломатичної служби з Росії, східних сусідів ЄС і Західних Балкан Мирослав Лайчак.

Обидві сторони висловили спільне зобов'язання вжити подальші технічні заходи, необхідні для підписання угоди.

За неофіційною інформацією ЗМІ, Климкін і Лайчак проставили підписи тільки на тій частині угоди, де йдеться про політичну асоціацію.

Що ж стосується частини про створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС, то підписи було поставлено тільки на першій і останній сторінках цього блоку: окремі моменти ще будуть уточнюватися і юридично узгоджуватися протягом кількох місяців.

Процедура парафування – це технічне затвердження тексту угоди, у ході якого глави переговірних делегацій ставлять свої підписи на всіх сторінках угоди, закріплюючи таким чином суть досягнутих домовленостей.

Дипломати України і ЄС не один раз підкреслювали, що це суто технічна процедура, яка не має політичної ваги.

Нагадаємо, у грудні 2011 року Україна і ЄС завершили переговори за угодою про асоціацію, які вели з вересня 2008 року.

Для набрання чинності угодою необхідно її підписання президентами й ратифікація Верховною Радою, Європейським парламентом і національними парламентами всіх країн-членів ЄС.

Раніше низка експертів і дипломатів висловлювала сумнів, що при існуючому стані демократії в Україні, зокрема у зв'язку із кримінальними справами проти представників опозиції, цю угоду може бути підписано й ратифіковано. Зокрема, сьогодні про неможливість ратифікації угоди заявив представник Німеччини