Угорщина збільшила реверсні поставки газу в Україну

23 Лютого 2015, 16:33

З 21 лютого Угорщина збільшила щодобовий обсяг поставок газу в Україні майже на 20% – з 5 до 5,9 млн кубометрів. Про це повідомили в прес-службі "Укртрансгазу". 

До цього Угорщина поставляла Україні близько 5 млн кубометрів на добу. 

З Угорщини Україна отримує найменший обсяг поставок газу з усіх країн ЄС. За січень 2015 року Україна імпортувала з боку Європи майже 1,1 млрд куб. м природного газу. Найбільші реверсного постачання газу в Україну через Європу пройшли з боку Словаччини – 1 млрд куб. м природного газу. З боку Угорщини за січень було отримано лише 60 млн кубометрів газу. 

Україна у 2014 році збільшила імпорт природного газу з Європи в 2,4 рази (на 3 млрд куб. м) порівняно з 2013 роком – до 5,1 млрд куб. м. В тому числі з боку Словаччини було імпортовано 3,6 млрд куб. м, Польщі – 900 млн куб. м, Угорщини – 600 млн куб. м. 

У той же час, напередодні в ЗМІ з'явилася інформація, що після візиту президента Росії Володимира Путіна в Угорщину прем'єр Віктор Орбан погодився і зовсім відмовити Україні в реверсі газу. І хоча подібні заяви не означають автоматичного припинення реверсних поставок з Угорщини в Україну (з 10 січня були відновлені після перерви з 25 вересня минулого року), вони можуть свідчити про рішучість угорського політикуму вплинути на компанію FGSZ, яка на даний момент здійснює реверсні поставки газу в Україну.  

Раніше повідомлялося, що "Газпром", використовуючи свої прямі та непрямі інструменти тиску, штучно підняв ціни на газ для Угорщини, що автоматично зробило невигідним для України використання маршруту отримання газу через Угорщину.

Нагадаємо, 18 лютого Путін відвідав Будапешт, після чого угорський прем’єр заявив, що його країна отримує російський газ по $260 за тисячу кубометрів. Крім того, Росія не вимагає в Угорщини платити за невикористаний газ за принципом «бери або плати». Разом з тим Орбан виступив проти нового проекту ЄС – енергетичного союзу, мотивуючи це тим, що він нібито загрожує суверенітету країни.

Читайте також: Росія готова інвестувати мільярди, щоб купити лояльність угорців