У Захарченка переконують, що не використовували набоїв, якими убили протестувальників

23 Січня 2014, 19:38

"Слідчими в числі інших розглядається версія скоєння вбивств з метою спровокувати ескалацію конфлікту та виправдати застосування зброї мітингувальниками", – сказав він.

Сакал зазначив, що у МВС підтверджують 2 факти смертей, про які надійшли повідомлення до правоохоронних органів від учасників масових заворушень на Грушевського у Києві.

"У першому випадку загиблим є 20-річний мешканець Дніпропетровщини Сергій Нігоян, у другому – 25-річний громадянин Республіки Білорусь Михайло Жизневський. Експерти встановили, що обидва молодика загинули внаслідок вогнепальних поранень", – поівдомляє МВС.

У Нігояна виявлені тілесні ушкодження від 2 проникаючих сліпих дробових поранень грудної клітини з пошкодженням легень та серця, а також непроникаюче поранення у скроневій ділянці голови, зазначив Сакал.

Смерть Жизневського настала від наскрізного вогнепального поранення грудної клітини з пошкодженням аорти в області серця, додав він.

"У першому випадку поранення спричинені картеччю на основі сплаву свинцю, у другому – мисливською кулею", – зазначається у повідомленні.

"Набої, якими завдано тілесних ушкоджень обом загиблим, на озброєнні підрозділів відомства не знаходяться та міліцією не використовуються. Крім того, працівники міліції та військовослужбовці внутрішніх військ, які несуть службу з охорони громадського порядку, перебувають там без табельної вогнепальної зброї", – запевнив Сакал.

Саме тому слідчі, в числі інших, розглядають версію "скоєння вбивств з метою спровокувати ескалацію конфлікту та виправдати застосування зброї мітингувальниками".

"Підтвердженнями права на існування цієї версії слугують численні відеоматеріали з відкритих джерел, де зафіксовані люди з вогнепальною зброєю", – йдеться у повідомленні.

МВС заявляє, що воно зацікавлене у з’ясуванні всіх обставин скоєння цих злочинів.

"Вже встановлено, що тіла загиблих переміщували, свідки події відсутні. Крім того, протестувальники заважали роботі слідчо-оперативної групи міліції, намагалися заволодіти відеокамерою, якою велася зйомка тощо", – йдеться в повідомленні.

Слідчі надіслали запити до редакцій телеканалів із проханням надати відеозаписи подій, відзняті на Грушевського в той час, коли ймовірно настала смерть потерпілих.

Нагадаємо, раніше стало відомо про двох протестувальників, застрелених під час сутичок на вулиці Грушевського у Києві. Крім того, лікарі-волонтери повідомляли про ще двох загиблих у сутичках. Відтак, разом із знайденим у лісі Юрієм Вербицьким та протестувальником, який загинув, упавши з колонади, померло щонайменше 6 людей.

Як відомо, на вулиці Грушевського біля стадіону «Динамо» четвертий день триває протистояння між між "Беркутом" та мітингувальниками.

Міліція  відкрила кримінальне провадження за фактом масових заворушень за ст. 294 Кримінального кодексу, санкції якої передбачають максимальне покарання – 15 років ув'язнення.