У Вищій раді правосуддя відреагували на погрози МВС про зняття охорони з судів

19 Лютого 2018, 18:51

Вища рада правосуддя вважає вимоги, розміщені на сайті Міністерства внутрішніх справ України, "втручанням і тиском на судову владу". Про це свідчить заява ВРП, оголошена у ході позачергового засідання.

 

Як зазначається, ВРП вважає неприпустимим вирішення суспільних суперечок шляхом насильства в будь-якій формі та категорично засуджує факти нападу на працівників Національної поліції та громадян, які мали місце під час розгляду у Солом'янському суді Києва клопотання стосовно обрання запобіжного заходу 16 лютого.

 

"Поділяючи стурбованість Міністерства внутрішніх справ, Вища рада правосуддя категорично не сприймає публічні заяви про відмову від виконання державної функції з забезпечення охорони судів, розміщені на офіційному сайті міністерства. Підставою таких заяв стало те, що Шевченківським районним судом міста Києва було обрано запобіжний захід стосовно учасника інциденту у Солом'янському районному суді Києва у вигляді особистої поруки про що зокрема клопотали народні депутати України. Вимогу у зв'язку з цим рішенням суду до ВРП та Апеляційного суду винести певне судове рішення є втручанням і тиском на судову владу", – йдеться у заяві ВРП.

 

Крім того,  зазначається, що такі випадки втручання у роботу судів не є поодинокими.

 

"Вища рада правосуддя наголошує, зняття охорони із судів є загрозою безпеці громадян, які відповідно до Конституції мають право на судовий захист", – йдеться у заяві.

 

Нагадаємо, що раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков висловив обурення м'яким покаранням для Олександра Федорченка, який 15 лютого завдав вогнепального поранення працівникові поліції біля Солом'янського суду. Він вважає, що його не можна було відпускати на поруки народних депутатів, і пригрозив зняти охорону з судів.

 

Згодом стало відомо, що Нацгвардія без будь-яких пояснень зняла охорону з Шевченківського райсуду Києва.

 

Як повідомлялося, 15 лютого під будівлею Солом'янського райсуду Києва внаслідок сутичок один правоохоронець отримав кульове поранення в ногу. Згодом стало відомо, що правоохоронці затримали чоловіка, який поранив поліцейського. Крім того, до управління поліції доставили 36 осіб, трьох із яких – затримали. Водночас правоохоронці повідомили, що в активних учасників конфлікту вилучили заборонені предмети – пристрої для відстрілу гумових куль, ножі та телескопічну палицю. Згодом поліція відкрила кримінальне провадження за трьома статтями через сутички під Солом'янським райсудом.

 

17 лютого Шевченківський районний суд Києва відпустив Федорченка на поруки Єгора Соболєва, Семена Семенченка, Павла Костенка (всі троє – "Самопоміч") і Володимира Парасюка (позафракційний).