Видання зазначає, що аналогічна ситуація спостерігається в Генпрокуратурі, СБУ, судах і на рівні обласної влади.
Такі дані, засновані на офіційних біографіях майже 300 осіб, в чиї функціональні обов'язки входять розробка, прийняття та реалізація рішень у всіх сферах.
Загальновідомо, що до донбаському земляцтву в Україні відносяться президент, прем'єр -міністр, два віце -прем'єра, глава парламенту, секретар Ради нацбезпеки, голова Нацбанку, генпрокурор і глави чотирьох найбільш значущих суден, включаючи Конституційний .
Серед міністерств лідерство належить Міністерству енергетики та вугільної промисловості, керівництво якого на 75% складається з вихідців з Донбасу, Міністерству молоді та спорту (75%) і Міністерству соціальної політики (66,7%).
Керівництва "стратегічно важливих" МВС та Міндоходов складаються з "донецьких" відповідно на 50% і 56,7%.
У міністерствах концентрація донбаського земляцтва прямо відповідає близькості міністерства до силових важелів або великим фінансовим потокам.
"Донбасизація" Гепрокуратури (40% керівного складу) та СБУ (25%) ілюструє наскільки широко розрослися повноваження першого органу і як "спрощені" можливості другого", – зазначає видання.
У квартетах обласної влади вихідці з Донбасу не представлені лише в західних областях. Найбільше " донецьких" серед керівників місцевих управлінь Міндоходов (15 осіб) та обласних прокуратур (13), також 12 "донецьких" очолюють облуправління МВС , 7 – керують областями.
"Всього – 287 чиновників, які вершать державну політику, що наглядають за законністю та виносять остаточні судові вердикти", – підсумовує ZN.UA.