У Сирії вбили директора центру з розробки хімічної зброї

6 Серпня 2018, 08:51
У сирійській провінції Хама біля міста Масьяфа ввечері 4 серпня під час бомбардування автомобіля був убитий Азіз Асбер, який очолював науково-дослідний центр з розробки хімічної зброї для режиму Башара Асада. Про це повідмляє видання The Guardian з посиланням на газету сирійського уряду al-Watan.

 

Зазначається, що відповідальність за вбивство взяла на себе сирійська організація, пов'язана з повстанцями Союзу ісламістських терористичних бригад "Тахрір аль-Шама", які воюють проти військ Асада.

 

Зокрема, центр "Масьяф" був орієнтований на ізраїльські авіаційні удари.

 

Крім того, керівник Сирійського центру Рамі Абдель Рахман заявив, що експерти з Ірану, союзники сирійського уряду, були присутні в центрі "Масьяф", який розробляв ракети класу "поверхня — поверхня" малої дальності.

 

Раніше саміт Ліги арабських держав 15 квітня закликав до міжнародного розслідування щодо використання хімічної зброї в Сирії. Крім того, Ліга арабських держав закликала до посилення міжнародних санкцій проти Ірану, а також вимога до Тегерана вивести його збройні сили з Сирії та Ємену.

 

У ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали трьох ударів по Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб. 

 

Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса в ніч на 14 квітня.

 

МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії.  Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії – неприйнятна і неприпустима.

 

У свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".

 

Згодом низка країн відреагували на дії США, Франції та Великобританії. Країни західної Європи та Ізраїль висловили свою підтримку, а Росія, Іран, Китай та Білорусь – засудили.