У “Свободі” вважають заяви МЗС РФ підтвердженням неоімперської політики Путіна

18 Березня 2014, 11:48

«Підвищена температура справжніх авторів заяви, що виступають ідейно-теоретичними та практичними спадкоємцями совєцьких керівників Іосіфа Сталіна та В’ячеслава Молотова, свідчить про масштаби їхніх намірів – апробувати на території України технологію політико-правового демонтажу будь-якої державності, використовуючи політтехнологічні віруси «русскава міра», «багатонаціонального народу» та псевдореферендумних інструментів геополітичного популізму. У перспективі творців нового світового порядку – демонтаж та деструкція сучасних міжнародних політико-правових норм та відносин. Схожі за функційною спрямованістю стратегії дестабілізації використовувала сталінсько-молотовська агресивна доктрина «експорту совєцької демократії» в Естонію, Латвію та Литву восени 1939 – влітку 1940 рр., яка завершилася їхньою окупацією та анексією», – йдеться у заяві.

У «Свободі» вважають, що псевдодоговори про «взаємодопомогу», розміщення військових баз, зрежисовані криваві провокації, воєнна інтервенція, проведення маніпулятивних референдумів та, згодом, однопартійних виборів є «класичним арсеналом засобів у руках геополітичних злочинців сталінсько-молотовської школи».

«Цим інструментарієм вони проклали шлях до окупації Прибалтики, Бессарабії з Буковиною та Польщі в 1939 – 1940 роках. Після 1945 року вони повторили аналогічний сценарій у Болгарії, Угорщині, Чехословаччині, Польщі, Румунії та Югославії. Єдиним винятком стала Фінляндія, яка, поступаючись народонаселенням та озброєнням, не побоялася дати рішучу відсіч агресорам і відстояла свою незалежність у драматичній Зимовій війні, уникнувши голодоморів та гулагів і давши урок мужности всім вільним народам світу. Агресора не умиротворяють та не підписують із ним угод – агресорам дають відсіч і ставлять на місце», – наголошують автори заяви

Свободівці звертають увагу, що «спадкоємці монголо-татарської дипломатії та візантійсько-ординського гібриду міжнародного права і сваволі відкрито заявляють світові про сценарій демонтажу суверенної України після фактичної воєнної окупації Кримського півострова та встановлення там маріонеткового прокремлівського режиму».

У партії переконані, що «провокування сепаратизму в південно-східних регіонах України, інформаційне зомбування населення, підготовка масових безладів та убивств людей для дестабілізації ситуації націлені на «примушення української влади до конституційної легітимізації результатів сепаратистських путчів, роззброєння українського народу, примусова федералізація та русифікація, позбавлення геополітичної суб’єктности під виглядом «нейтралітету» і перетворення України в об’єкт легітимної колонізації».

У «Свободі» констатують, що «неосовєцькі московські імперіалісти, яких мучить ностальгія, сьогодні складають вище державне керівництво Російської Федерації та командну еліту російської армії, розмахуючи ядерною дубиною і перетворюючи державний апарат та збройні сили великої світової держави в інструмент агресії заради задоволення ментально-психологічних комплексів групки реваншистів».

«Нагадуємо Путіну та Лаврову як спадкоємцям Сталіна та Молотова, що єдиним джерелом влади та права в Україні є суверенна воля українського народу. Нагадуємо Країнам Европейського Союзу та Сполученим Штатам Америки, яким Російська Федерація пропонує спільно гарантувати державний лад, суверенітет та територіяльну цілісність України, про існуючі союзницькі зобов’язання та необхідність відповідати задекларованим цінностям і стандартам. Закликаємо всіх українців мобілізуватися, зберігати спокій і витримку, загострити пильність і безжально знищувати ідеологічну агентуру ворога, готуючись до відбиття агресії, що завжди слідує за ідейними атаками Кремля. Федералізаторам, русифікаторам і капітулянтам немає місця на українській землі як прислужникам російських імперіалістів», – йдеться у заяві.

Як повідомлялось, 17 березня МЗС РФ оприлюднило заяву щодо врегулювання "кризи" в Україні. Зокрема, Росія закликає США та ЄС створити "Групу підтримки України" для її федералізації, визнання «референдуму» в Криму і надання російській мові державного статусу.

Раніше проект цієї заяви для підписання американській стороні передав на переговорах у Лондоні глава МЗС РФ Сєргєй Лавров держсекретарю США Джону Керрі.

Міністерство закордонних справ України вважає неприйнятними такі пропозиції РФ.