У понеділок, 8 січня, високопоставлений представник судової влади Ірану Хамід Шахріарі заявив, що лідери антиурядових протестів мають зазнати найсуворішого можливого покарання.
"Ті, хто організовував і керував заворушеннями проти влади, можуть очікувати на максимальне покарання", – наголосив він.
Слід зазначити, що смертна кара є найвищою мірою покарання в Ірані. Такий вирок може бути ухвалений за звинуваченням у державній зраді, вбивстві та наркоторгівлі.
Нагадаємо, перші протести в низці іранських міст розпочалися 28 грудня. Під час протестів загинули щонайменше 20 осіб. Учасники акцій протестували проти складної економічної ситуації, а також проти керівництва країни.
2 січня представник міської влади Алі-Асгар Насербахт заявив, що близько 450 осіб затримали з суботи в столиці Ірану в зв'язку з масовими протестами та заворушеннями. Згодом, командувач армії Ірану Абдулрахім Мусаві заявив, що військові готові допомогти поліції в ситуації з масовими антиурядовими протестами в країні.
Через кілька днів член Парламентської комісії з освіти та досліджень Ірану Махмуд Садикі повідомив, що іранські правоохоронці затримали щонайменше 90 студентів з початку антиурядових протестів. При цьому в "The Baghdad Post" повідомили, що екс-президента Ірану Махмуда Ахмадінежада арештували нібито за розпалювання заворушень проти уряду.