НОВИНИ

ЗМІ повідомили про затримання екс-президента Ірану, який підтримав антиурядові протести

Повідомляється, що його можуть посадити під домашній арешт.

Екс-президента Ірану Махмуда Ахмадінежада арештували нібито за розпалювання заворушень проти уряду. Про це повідомила лондонська щоденна газета "Al-Quds Al-Arabi" з посиланням на "надійні джерела в Тегерані", передає "The Baghdad Post".

Згідно з повідомленням, Ахмадінежад під час візиту в місто Бушер 28 грудня сказав: "Деякі з нинішніх лідерів живуть в стороні від проблем і турбот людей і нічого не знають про реальність суспільства".

Він імовірно додав, що Іран страждає від "безгосподарності", і що уряд президента Хасана Рухані "вважає, що він володіє землею, і що народ є неосвіченим суспільством".

Газета заявила, що влада тепер намагається посадити колишнього президента під домашній арешт.

Як повідомлялося, член Парламентської комісії з освіти та досліджень Ірану Махмуд Садикі повідомив, що іранські правоохоронці затримали щонайменше 90 студентів з початку антиурядових протестів.

Нагадаємо, перші протести в низці іранських міст розпочалися 28 грудня. Під час протестів загинули щонайменше 20 осіб.  Учасники акцій протестували проти складної економічної ситуації, а також проти керівництва країни. 

2 січня представник міської влади Алі-Асгар Насербахт заявив, що близько 450 осіб затримали з суботи в столиці Ірану в зв'язку з масовими протестами та заворушеннями. 3 січня командувач Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) генерал Мухаммед Алі Джафарів заявив, що в Ірані припинилися антиурядовів акції протесту. 

Згодом, командувач армії Ірану Абдулрахім Мусаві заявив, що військові готові допомогти поліції в ситуації з масовими антиурядовими протестами в країні.