У Сімферополі невідомі бойовики захопили парламент та уряд Криму і вивісили над ними прапор РФ

Акценти
27 Лютого 2014, 09:02

" Подзвонили … Повідомили , що будівлі Верховної Ради Криму і Ради міністрів Криму зайняті озброєними людьми в уніформі без розпізнавальних знаків. Їхні вимоги поки не виставлені" , – написав Чубаров на своїй сторінці в соцмережі " Фейсбук" .

Інформацію про захоплення двох будівель підтвердили і очевидці, які зараз пербувають у центрі міста.

Центр Сімферополя оточений правоохоронцями. Пішоходів і транспорт не пропускають і навіть забороняють фотографувати.

Тролейбуси від Центрального ринку в бік пл. Леніна не ходять.

За інформацією Чубарова, люди що захопили адмінбудівлі пронесли з собою багато зброї. Міліція їх поки не ідентифікувала.

Прем'єр-міністр Криму Анатолій Могильов не зміг потрапити у свій кабінет.

Над обома адміністративними будівлями вже встановлені російські прапори.

Усім школам дана команда, щоб діти не виходили на заняття.

Чубаров також закликав кримських татар не виходити на площу, наводити лад з озброєними людьми – справа держави: міліції й армії. 

Станом на 8:30 Могильов виступив із телезверненням до кримчанам, у якому повідомив, що будівлі Радміну й Верховної Ради АРК захоплені озброєними невідомими, їх близько 50-ти, співробітників установ вивели, охоронцям дозволили забрати табельну зброю з собою. Ніхто не постраждав.

На 9 ранку призначені переговори із загарбниками, у них братиме участь Анатолій Могильов, він пообіцяв кримчанам поінформувати про розвиток подій.

У Криму оперативний штаб із представників влади й правоохоронних органів.

Могильов закликав до спокою й оголосив четвер вихідним, він попросив громадян не наближатися до кварталів поблизу адмінбудівель.  

Як повідомив з місця події очевидець захоплення парламенту мешканець Сімферополя Максим, всі бойовики добре озброєні і "явно професіонали".

За його словами, захоплення відбулося за чітким, заздалегідь спланованим сценарієм. Спочатку у будівлю увірвалися близько 30 осіб. Після того, як звідти вивели міліціонерів, під'їхав автобус з якого вийшло ще приблизно 30 осіб з великою кількістю амуніції, серед яких були автомати Калашникова, снайперські гвинтівки СВД, гранатомети РПГ.

 

Максим також повідомив, що тією кількістю зброя, яку вони несли, можна озброїти ще близько 200 осіб.

Нагадаємо, у вівторок, 25 лютого, президія кримського парламенту прийняла рішення про проведення в середу позачергового пленарного засідання Верховної Ради Криму. У ЗМІ з'явилася інформація, що на сесії планується прийняти радикальні рішення аж до виходу Криму зі складу України, однак спікер Володимир Константинов назвав її недостовірною.

26 лютого під стінами парламенту відбувся масовий мітинг кримських татар і активістів проросійських організацій, між якими виникли конфлікти. 

Засідання ВР Криму так і не відбулося.

94