У Штайнмаєра анонсували зустріч з Зеленським

22 Жовтня 2019, 13:19

23 жовтня в Токіо федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр проведе коротку неформальну зустріч з президентом Володимиром Зеленським. Про це повідомили у відомстві німецького президента Укрінформу.

 

«Федеральний президент зустрінеться з Володимиром Зеленським у Токіо в середу, 23 жовтня», – сказала представниця відомства.

 

Зазначається, що бесіда стосуватиметься «актуальних європейських та зовнішньополітичних питань». Зустріч пройде у вузькому колі.

 

Нагадаємо, Зеленський і Штайнмаєр зустрічалися під час першого офіційного візиту українського президента в Берлін у червні 2019 року.

 

Як відомо, у 2015 році Франк-Вальтер Штайнмаєр запропонував так звану «формулу Штайнмаєра». Вона передбачає порядок набуття чинності статтями «закону про особливий статус Донбасу» після проведення в ОРДіЛО демократичних виборів. За словами самого Штайнмаєра, «формула не містить нічого більше», ніж спробу зробити з великих кроків обох сторін низку маленьких.

 

Після того, як 1 жовтня Зеленський заявив, що українська сторона погодила текст «формули Штайнмаєра», проти реалізації «формули» в Україні почали збиратися багатотисячні мітинги.

 

22 жовтня в Токіо обидва лідери взяли участь у церемонії інтронізації імператора Нарухіто та імператриці Масако.