У РПЦ назвали храми, де їх прихожанам тепер не можна молитися

16 Жовтня 2018, 12:53

У Російській православній церкві перелічили храми Константинопольської церкви, де їх прихожанам тепер не можна молитися, а також наголосили, що за відмову слідувати заборонам для духовенства передбачені покарання (погрози), а для мирян – покаяння на сповіді в непослуху церкві. Про це заявив секретар Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату протоієрей Ігор Якімчук.

 

Так, у РПЦ звернули увагу туристів на "важливість дотримання рішень Синоду", який повністю розірвав спілкування з Константинопольським патріархатом.

 

"За відмову слідувати такого роду заборон для духовенства передбачені покарання (погрози), а для мирян – покаяння на сповіді в непослуху Церкві", – наголосив протоієрей Якімчук.

 

Він також уточнив, де на популярних туристичних напрямках розташовані храми Константинопольської церкви. За його словами, у Туреччині це всі діючі храми Стамбула, єдиний діючий храм у Анталії, а в Греції – на Криті і на островах Додеканеса, розташованих в південно-східній частині Егейського моря, найбільший з яких – Родос.

 

"Звичайно, є ще Афон, який також в юрисдикції Константинополя, але відпочивати туди не їздять", – додав протоієрей Якімчук.

 

Читайте також: В УПЦ МП порівняли рішення Константинополя з анексією Криму

 

Як повідомлялося. 15 жовтня Синод Російської православної церкви вирішив розірвати євхаристійне спілкування з Вселенським патріархатом. 

 

Своєю чергою, представник Київської Патріархії Євстратій Зоря відреагував на відповідне рішення РПЦ, назвавши його "мінською схизмою". 

 

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України. Також Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.

 

Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.