У Росії зробили заяву про умови поставок газу в Україну

30 Березня 2016, 23:59

Із 1 квітня поточного року ціна газу України буде повністю відповідати чинному контракту між Газпромом і Нафтогазом України. Про це заявив міністр енергетики Росії Алєксандр Новак, говорячи про умови поставок газу на територію України у другому кварталі 2016 року, інформує сайт російського відомства.

«31 березня 2016 року закінчується дія знижки на газ для України, яка була надана урядом РФ на 1 квартал 2016 року в розмірі $ 17,77. Кінцева ціна газу для України в 1 кварталі становила $212 за 1 тис. кубометрів. Домовленості про знижку були встановлені в рамках так званого «зимового пакету», узгодженого Росією, Україною і Євросоюзом», – заявив Новак.

За його словами, «починаючи з 1 квітня поточного року, ціна газу України буде повністю відповідати чинному контракту між Газпромом і Нафтогазом України».

Як повідомлялося 15 березня, «Газпром» надіслав до Стокгольмського міжнародного арбітражу уточнені вимоги до НАК «Нафтогаз України» за договором купівлі-продажу газу від 19 січня 2009 року. Загальна сума вимог «Газпрому», з урахуванням включення додаткової вимоги – оплати $ 2,549 млрд за невибрані в III кварталі 2015 року обсяги газу за умовою «бери або плати» (take-or-pay), становить $31,759 млрд.

Нагадаємо, останні тристоронні переговори між Росією, Україною та Єврокомісією щодо умов постачань російського газу в Україну відбувалися у вересні минулого року. Тим часом, у Міненерговугілля анонсували проведення тристоронньої зустрічі щодо газу в кінці березня.

Як відомо, 25 листопада Газпром заявив, що припинив постачати газ до України через закінчення передоплати. Цього дня уряд доручив припинити закупівлю російського газу, але продовжити транспортувати його до Європи.