НОВИНИ

У Брюсселі розпочалися тристоронні газові переговори

Раніше повідомлялося, що Україні для опалювального сезону не вистачає 4 млрд. кубометрів газу.

Тристоронні переговори між Росією, Україною та Єврокомісією щодо умов постачань російського газу в Україну на майбутній опалювальний сезон розпочалися у Брюсселі.

До початку переговорів міністр енергетики РФ Олександр Новак і міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин висловили надію на досягнення домовленостей.

Уряд РФ затвердив розмір знижки на російський газ у розмірі $ 24,6 за тис. кубометрів до контрактної ціни в $ 252 за тис. куб. м, що означає, що Україна, при бажанні, зможе купувати російський газ в IV кварталі по $227,4 за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україні для опалювального сезону не вистачає 4 млрд. кубометрів газу. Зараз на українських складах знаходяться більше 15 млрд куб. м. газу. При цьому для опалювального сезону потрібно 19 млрд куб. м. палива.

У свою чергу міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин розраховує на підписання 25 вересня тристороннього (Україна-ЄС - Росія) угоди про постачання російського газу в Україну на найближчий опалювальний сезон.

Як повідомлялося, глава Газпрому Алєксєй Міллєр повідомив, що від умови "бери-або-плати" протягом наступних двох кварталів Газпром утримається.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.