НОВИНИ

Яценюк доручив припинити закупівлю російського газу

Нафтогаз продовжить транспортувати газ до Європи.

Прем'єр-міністр України арсеній Яценюк доручив НАК "Нафтогаз" припинити закупівлю газу в ПАТ "Газпром". Про це він заявив під час засідання Кабінету міністрів.

"Уряд прийняв рішення доручити Нафтогазу припинити закупівлю російського газу. Це не вони нам не поставляють газ, це ми у них не купуємо. І зроблено це у зв'язку з тим, що цінові пропозиції, що надходять від наших європейських партнерів набагато кращі, ніж від нашого північного сусіда", - заявив Яценюк.

Він зазначив, що загальний обсяг споживання газу в Україні вже зараз зменшений на 20%.

Разом із тим, Нафтогаз повідомив, що очікує сьогодні отримати весь обсяг російського газу, який було оплачено раніше. Відповідно до поточних угод з Газпромом, компанія планує надалі контрактувати російський газ в міру необхідності, залежно від рівня споживання в Україні та з урахуванням пропозицій на європейському ринку. До цього часу Нафтогаз буде приймати російський газ лише для транспортування в Європу.

Україна продовжить транспортувати російський газ для європейських споживачів у повній відповідності до умов контракту.

«За останні півтора року ми показали, що можемо забезпечувати безперебійний транзит російського газу незалежно від того, поставляється він для України чи ні, і в літній, і в зимовий сезон. У цей час торік ми не закуповували російський газ при менших запасах газу в наших ПСГ і менших можливостях для імпорту газу з ЄС. Наскільки нам відомо, і Газпром, і його клієнти задоволені якістю і надійністю наших послуг з транзиту», – зазначив глава правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Нафтогаз нагадує, що в рамках зимового пакету, підписаного в минулому році, були налагоджені механізми швидкого реагування між Україною, Росією та Європейською Комісією. 

Очікується, що переговори про ціну російського газу для України в 1 кварталі 2016 року будуть проведені в грудні 2015 року. Решта умов постачання російського газу в Україну узгоджені між Нафтогазом і Газпромом до 31 березня 2016 року і в першому кварталі змінюватися не будуть.

Нагадаємо, очільник Газпрому Алєксєй Міллєр повідомив, що передоплати за газ Україні вистачить на кілька днів, після чого, у разі відсутності нових платежів Газпром припинить постачання Нафтогазу. В українській компанії заявили, що Нафтогаз може повністю забезпечити потреби України в разі, якщо Росія припинить поставки.

Уранці 25 листопада Газпром заявив, що припинив постачати газ до України через закінчення передоплати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.