"До теперішнього часу Україна не значилося серед країн, що володіють передовими технологіями знищення хімічної зброї", – заявив Коротченко.
"Можливо, там є якісь розробки, але треба розуміти, що український потенціал не порівняти з російським, де здійснюється в промислових обсягах утилізація та деактивація радянської хімічної спадщини. Тому в практичному плані українська пропозиція – не більше ніж піар-хід", – додав він.
Як відомо, президент Віктор Янукович під час виступу на 10-й Ялтинській щорічній зустрічі «Україна та світ в епоху змін: фактори успіху» заявив, що Україна готова надати технічну допомогу у знищенні хімічної зброї в Сирії.
Нагадаємо, 20 вересня Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) повідомила, що Сирія почала надсилати їй дані про свої хімічні арсенали.
Згідно зі звітом експертів ООН, який було прилюднено 16 вересня, "природні, хімічні та медичні зразки надають виразні і переконливі докази", що в районі Дамаска 21 серпня використовувалися ракети класу "земля -земля" з нервово-паралітичним газом зарин.
Раніше сирійський уряд погодився на ініціативу Росії надати хімічну зброю країни під міжнародний контроль, аби уникнути військового удару.