НОВИНИ

Експерти ООН підтвердили використання хімічної зброї під Дамаском

Експерти ООН підтвердили застосування в Сирії нервово - паралітичного газу зарин. Про це повідомляє агенція Associated Press, яка має в розпорядженні доповідь, що мають оприлюднити 16 серпня в Раді Безпеці ООН.

Експерти ООН, які відвідали місце хімічної атаки 21 серпня в передмісті Дамаска - Гуті, отримали докази того, що до мирного населення «у досить великому масштабі» був застосований газ зарин. Вони вказують, що про це свідчать експертизи навколишнього середовища, хімічний аналіз і медичні дані постраждалих.

"Екологічні, хімічні та медичні зразки, які ми зібрали, вказують на чіткі і переконливі докази, що використані при обстрілі Гути (передмістя Дамаска - ред.) ракети "земля -земля" містили зарин", - йдеться в доповіді.

"Це означає, що хімічна зброя широко використовувалася проти цивільного населення, в тому числі і проти дітей у триваючому конфлікті в Сирії", - заявили експерти ООН.

В оприлюдненому AP уривку доповіді не значиться, чи вказують фахівці ООН  на відповідальність за хімічну атаку однієї зі сторін сирійського конфлікту.

Як повідомлялось, 12 вереня Секретаріат ООН отримав лист від влади Сирії про намір приєднатись до конвенції, яка забороняє застосування хімічної зброї.

До цього сирійський уряд заявляв, що погодився на ініціативу Росії надати хімічну зброю країни під міжнародний контроль, аби уникнути військового удару.

США і Росія 14 вересня погодили принципи встановлення міжнародного контролю над хімічною зброєю в Сирії.

Раніше президент США Барак Обама звернувся до Конгресу з проханням відкласти голосування резолюції про початок військових дій у Сирії, щоб дати Росії час для переговорів про передачу сирійської хімічної зброї під міжнародний контроль. Зокрема, Обама висловив бажання перевірити, наскільки серйозні наміри Росії та Сирії з цього питання.

25 серпня влада Сирії вперше дозволила інспекторам відвідати одне з місць неподалік столиці, де, як стверджує опозиція, внаслідок кількох ударів урядових військ ракетами з хімічними боєголовками загинули сотні людей. Зокрема, сирійська опозиція запевняє, що на район Гута 20 серпня скинули ракети з боєголовками, начиненими отруйними речовинами. Унаслідок атаки загинули 1300 людей.

Уряд і армія Сирії заперечують використання хімічної зброї та звинувачують в цій атаці опозиційні сили.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.