НОВИНИ

Сирія погодилася з пропозицією Росії щодо контролю за хімічною зброєю

Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллім повідомив, що його уряд погодився з російською пропозицією про введення міжнародного контролю над хімічними озброєннями в Сирії.

Виступаючи в Москві, Валід Муаллім сказав, що Сирія дала свою згоду з метою зірвати, за його висловом, американську агресію.

Тим часом Франція заявила про намір подати на розгляд Ради Безпеки ООН проект резолюції, який містить серйозні санкції проти Сирії, якщо та не відмовиться від хімічної зброї.

Як повідомлялось, президент США Барак Обама не виключає можливості відкладення удару по Сирії, якщо її влада погодиться з пропозицією Росії передати хімічну зброю під контроль під контроль міжнародної спільноти.

Москва вже передала цю пропозицію міністрові закордонних справ Сирії Валідові аль-Муаллему, який перебував у Москві.

7 вересня міністри закордонних справ ЄС закликали до "чіткої та сильної відповіді" на застосування хімічної зброї 21 серпня поблизу Дамаска.  

31 серпня президент США Барак Обама прийняв рішення застосувати військову силу проти Сирії, але з відтермінуванням дати удару. Обама заявив, що має намір домагатися схвалення Конгресу для нанесення удару по Сирії. Питання винесуть на голосування 11 вересня.

Десять країн «Великої 20» під час саміту в Санкт-Петербурзі заявили, що підтримують позицію США щодо необхідності військового втручання до Сирії. 

Водночас президент РФ Владімір Путін заявив, що в разі нанесення по Сирії військового удару Росія продовжуватиме надавати Дамаску допомогу шляхом поставок зброї і співробітництва в економічній сфері.

Нагадаємо, раніше сирійська опозиція заявляла, що на район Гута  20 серпня скинули ракети з боєголовками, начиненими отруйними речовинами. Унаслідок атаки загинули 1300 людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.