У Росії влада припинила діяльність громадської організації за отримання премії Гельсінського комітету

Акценти
27 Червня 2013, 01:40

"Діяльність припинена строком на шість місяців – до 25 грудня 2013 року", – повідомили в Мін'юсті.

У міністерстві також нагадали, що "згідно з федеральним законом "Про некомерційні організації" у разі призупинення діяльності некомерційної організації, що виконує функції іноземного агента, призупиняються її права як засновника засобів масової інформації, їй забороняється проводити масові акції та публічні заходи. Також передбачено заборону на використання банківських вкладів, за винятком розрахунків з господарської діяльності і трудовим договорами, відшкодування збитків, сплату податків, зборів і штрафів".

Як відомо, у квітні Мін'юст порушив справу про адміністративне правопорушення щодо "Голосу", який, за даними міністерства, ухилилася від реєстрації в якості "іноземного агента". Як заявили тоді в Мін'юсті," за інформацією Федеральної служби з фінансовому моніторингу, асоціація отримує фінансування з іноземних джерел. Одночасно з цим асоціацією здійснюється політична діяльність на території РФ".

У Мін'юсті Росії тоді нагадали, що асоціацією "з 2008 року по теперішній час реалізується проект" Збільшення прозорості російського електорального процесу на основі обговорення і просування уніфікованого Виборчого кодексу"

Також у квітні російський суд визнав, що премія від Норвезького Гельсінського комітету, яку присудили некомерційній організації, є закордонним фінансуванням, а розробка поправок до Виборчого кодексу – політичною діяльністю. Таким чином, "Голос" став першою організацією в РФ, оштрафованою за порушення закону про НКО.

14 червня Пресненський суд Москви підтвердив законність накладення штрафу за відмову реєструватися як "іноземного агента". Лілія Шибанова заявила, що в асоціації не згодні з цим рішенням і "представили довідку, що не отримували коштів з іноземних джерел", а також заявила, що асоціація звернеться зі скаргою до Європейського суду з прав людини у зв'язку із визнанням її НКО-"іноземним агентом ".

90