У Росії стартували президентські вибори

4 Березня 2012, 00:00

Загалом, у Північному регіоні Росії відкрилося 110 дільниць для голосування. За процесом слідкуватимуть сотні веб-камер. Вони працюватимуть через супутник зв'язку. Стежити за станом обладнання будуть аварійні бригади "Ростелекома". Право брати участь у виборах президента Росії мають близько 110 млн росіян. Для проведення виборів утворено близько 95 тис. виборчих дільниць. Щогодини до голосування доєднуватимуться нові регіони. Вибори очільника країни завершаться в неділю о 21:00 мск (19:00 за Києвом) в Калінінградській області.

На вищу державну посаду претендують п'ять  кандидатів: Владімір Жиріновский – від ЛДПР, Гєннадій Зюганов – від КПРФ, Сергєй Міронов – від "Справедливої ​​Росії", Владімір Путін – від "Єдиної Росії", а також незалежний кандидат Міхаіл Прохоров. В бюлетенях для голосування їх прізвища розташовані в алфавітному порядку.

Для перемоги на виборах у першому турі один з кандидатів має набрати понад 50% голосів. В іншому випадку буде призначений другий тур голосування, який відбудеться 25 березня. У ньому будуть брати участь два кандидати, що набрали найбільшу кількість голосів виборців у першому турі. Поріг явки виборців на президентських виборах не передбачений. Також, вперше в історії Росії президент обиратиметься на шестирічний термін, а не на чотири роки, як раніше.

У ЦВК РФ очікують рекордно високої кількості спостерігачів. Спеціальні проекти зі спостереження за виборами організують Ліга виборців, організації "Голос", "Росвибори", "Громадянин спостерігач". Зокрема, Ліга виборців спільно з партією "Яблуко" і штабами кандидатів Міхаіла Прохорова, Сергєя Міронова і Гєннадія Зюганова мають намір здійснити збір протоколів з більшості виборчих дільниць і провести альтернативний підрахунок голосів. Крім того, спостерігати за процесом виборів будуть приблизно 600 міжнародних спостерігачів.

Підведення підсумків голосування по країні, за інформацією ЦВК, завершиться не пізніше 16 березня 2012 р., офіційна публікація підсумків голосування відбудеться не пізніше 18 березня 2012 р.