"Органи прокуратури підготували клопотання щодо пом’якшення міри запобіжного заходу усім підозрюваним особам, яким інкримінується вчинення злочинів, а саме масових заворушень, хуліганських дій, блокування адміністративних приміщень, транспортних комунікацій тощо, протягом січня цього року", – сказано у заяві.
У відомстві також зазначили, що альтернативні арешту міри запобіжного заходу станом на 13 лютого вже застосували до 224 осіб, серед них у Києві – до 61 підозрюваного, в Київській області – до 17 підозрюваних, в Черкаській області – до 56 підозрюваних, в Запорізькій області – до 48 підозрюваних, у Дніпропетровській області – до 26 підозрюваних.
У Сумській області змінили міру запобіжного заходу (з арешту на більш легкий) 9 підозрюваним, у Полтавській області – 4 підозрюваним, у Кіровоградській області – 2 підозрюваним, у Вінницькій області – 1 підозрюваному.
Як повідомлялось, 2 лютого 2014 року набув чинності другий закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань".
З 3 лютого пішов відрахунок 15-ти днів, упродовж яких мають бути звільнені всі захоплені активістами приміщення органів влади та розблоковані транспортні магістралі. Тільки після цього механізм амністії буде запущений. Уперше в історії України початок амністії залежить від Генеральної прокуратури України.