НОВИНИ

Янукович схвалив відміну "диктаторських законів" та "амністію"

Віктор Янукович підписав всі закони, ухвалені на позачерговій сесії парламенту цього тижня. Про це повідомляє прес-служба президента.

Зокрема, Янукович підписав закон, який скасовує закони, ухвалені 16 січня. Крім цього, він схвалив закони, що були ухвалені на позачерговій сесії парламенту замість попередніх («Про внесення зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» щодо відтермінування набрання чинності положеннями пункту 6 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення», «Про внесення зміни до статті 297 Кримінального кодексу України щодо відповідальності за осквернення або руйнування пам'ятників, споруджених в пам'ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни - радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців»; «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашизму»; «Про внесення зміни до статті 197 Податкового кодексу України щодо звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України природного газу»).

Ще одним законом, під яким поставив підпис Янукович, є закон про звільнення від кримінального покарання учасників масових акцій.

Нагадаємо, 28 січня Верховна Рада скасувала дев'ять законів, ухвалених 16 січня. 

Разом з тим, Верховна Рада прийняла пакетом без обговорення чотири закони замість цих скасованих.

29 січня після тривалих переговорів та навіть візиту в Раду Віктора Януковича для зустрічі з депутатами фракції ПР у парламенті ухвалила так званий закон про амністію в редакції представника президента у Раді Юрія Мірошниченка. Опозиція виступала проти його прийняття.

Законом, зокрема, передбачено, що він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак вводиться в дію з дня, наступного за днем публікації на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури повідомлення генерального прокурора про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності дій, серед яких звільнення адмінбудівель та розблокування вулиць.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.