У Пшонки вже створили спецгрупу для “амністії”

30 Січня 2014, 14:29

«За дорученням Генерального прокурора створено спеціальну групу з контролю за виконанням Закону «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань», та розслідуванням тих злочинів, які не підпадають під дію цього Закону», – йдеться у повідомленні.

Керівником спеціальної групи призначено заступника Генерального прокурора – Романа Андрєєва.

У ГПУ зазначають, що зокрема, тривають перевірки повідомлень у засобах масової інформації щодо можливого зникнення учасників акцій. Також ретельно контролюється хід кримінальних проваджень стосовно осіб, що загинули.

«В процесі роботи групою будуть вивчені всі обставини і версії подій. За потреби, керівник групи вповноважений витребувати матеріали слідства з інших правоохоронних органів. Заслуховування результатів розслідування, за можливості, будуть проходити у відкритому для суспільства режимі, із залученням засобів масової інформації», – запевняють у Генпрокуратурі.

При цьому ГПУ нагадує «про консолідовану відповідальність за виконання вимог» цього закону.

«Лише за умов виконання всіх положень Закону, стане можливе прийняття відповідних процесуальних рішень у кожному з кримінальних проваджень. Не виконання хоча б частини положень Закону чи зміна визначеної ним послідовності, може знівелювати досягнуті результати». – заявляють у відомстві.

Як відомо, 29 січня Верховна Рада ухвалила так званий закон про амністію в редакції представника президента у Раді Юрія Мірошниченка. Опозиція виступала проти його прийняття.

Регіонал Віталій Журавський зазначив, що протестувальники, які опинилися за ґратами, можуть були звільнені лише після публікації повідомлення генпрокурора про виконання умов закону про амністію.

Стаття 9 цього закону встановлює, що закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак вводиться в дію з дня, наступного за днем публікації на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури повідомлення генерального прокурора про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності дій, серед яких звільнення адмінбудівель та розблокування вулиць.

Стаття 10 закону встановлює: "Генеральний прокурор України здійснює на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України публікацію повідомлення про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності дій, передбачених статтею 9 цього Закону, лише за умови, що такі дії були вчинені учасниками масових акцій протесту не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня, наступного за днем набрання чинності цим Законом".

Позначки: