У Польщі заявили, що Росія перешкоджає розслідуванню обставин Смоленської катастрофи

16 Липня 2018, 21:48

У Польщі повідомили, що Росія перешкоджає розслідуванню обставин Смоленської катастрофи, унаслідок якої загинув президент Польщі Лех Качинський. Про це йдеться в заяві підкомісії.

 

Як зазначається, попри однозначний висновок Ради Європи, Росія досі відмовляє Польщі у поверненні уламків літака Ту-154М, навігаційних пристроїв та чорних скриньок, які вона незаконно тримає на своїй території.

 

Крім того, російська сторона відмовила Варшаві у "проведенні реконструкції літака на підставі його уламків, що досі знаходяться у Смоленську".

 

"Російська сторона не тільки відмовляється виконувати заходи, рекомендовані IKAO, але у своїй заяві Міністерство закордонних справ РФ від 13 липня цього року називає вимогу проведення цих заходів "політичним замовленням", – наголосила речниця підкомісії Марта Пальонек.

 

У Польщі також підкреслили, що в такій ситуації відмова Росії в реалізації положень Міжнародної організації цивільної авіації та резолюції комітету Ради Європи має усі ознаки перешкоджання розслідуванню усіх обставин смерті президента Качинського.

 

Як повідомлялося, 11 квітня в Польщі повідомили, що літак Ту-154М, який розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року із президентом Польщі Лехом Качинським на борту, був знищений унаслідок щонайменше двох вибухів. 

 

Нагадаємо, 10 квітня голова підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи, екс-міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич заявив, що причиною загибелі членів делегації на чолі з колишнім президентом Лєхом Качинським став вибух на борту літака Ту-154М. 

 

9 квітня речниця Національної прокуратури Польща Єва Бялик заявила, що під час проведення ексгумації та судмедекспертизи тіл 77 жертв Смоленської катастрофи виявили 69 фрагментів тіл 26 осіб, які були в трунах інших жертв.  Зазначається, що було виявлено підміну двох тіл. Так, у гробах виявлено багато сторонніх предметів: гумові рукавички, пакети, пляшки, флакони дезінфікуючих речовин та інші речі. Зокрема, у 90% випадків документація з проведення судмедекспертиз жертв в РФ містить явні помилки. Загалом у дослідженні було розглянуто понад 800 зразків, зібраних під час аутопсії, проведеної в Москві. Польські експерти, які проводили ексгумацію 77 тіл загиблих, підготували генетичні, токсикологічні та гістопатологічні експертизи. Лабораторії в Великій Британії, Італії та Північній Ірландії повинні провести фізико-хімічні експертизи на наявність слідів вибухових матеріалів.

 

21 лютого керівник підкомісії в розслідуванні Смоленської катастрофи Антоні Мацеревич повідомив про нові докази того, що на борту президентського літака Ту-154М перед катастрофою стався вибух. За версією польської підкомісії з розслідування катастрофи, вибух у крилі не вказує на замах. Так, на борту сталися "подальші події, які остаточно призвели до того, що літак не вдалося врятувати".

 

Польська підкомісія зазначила, що ліве крило літака Ту-154М було знищене внаслідок внутрішнього вибуху. 

 

Додамо, що літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей – 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих – президент, його дружина і частина керівництва країни. У січні 2011 року контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.