За його словами, під час прес-конференції він попросив всіх присутніх залишити приміщення, після чого засунув дуло пістолета в рот і приготувався спустити курок. Але саме у цей момент поруч з кімнатою, де готувався розпрощатися з життям Пшібил, інженер став пересувати кабелі.
Почувши шум, у момент пострілу прокурор мимоволі повернув голову в бік дверей, що і врятувало йому життя – куля, замість того щоб вразити мозок, прострелила тільки щоку. Пояснюючи мотив, який спонукав його на такий відчайдушний крок, прокурор пояснив, що останнім часом він перебував у стані стресу. За його словами, йому приходили листи з погрозами, а за його голову призначена нагорода в мільйон злотих.
На думку Пшібила, з ним хочуть розправитися через справу про корупцію в польській армії, розслідуванням якої він опікується. В цей час життю і здоров'ю військового прокурора нічого не загрожує, через кілька днів його можуть виписати з лікарні.
Постріл Пшібила також загострив закулісну боротьбу між генеральним прокурором Польщі Анджеєм Сереметом і формально підлеглого йому головного військового прокурора країни Кшиштофа Парульський.
У найближчі дні в Польщі взагалі можуть розформувати військову прокуратуру, пише видання W Polityce. У свою чергу, за даними видання Gazeta Wyborcza, в рамках підготовки реформи генеральний прокурор запропонував створити при цивільних прокуратурах військові відділи, куди перейдуть працювати підлеглі головного військового прокурора, який наразі є заступником генпрокурора Польщі, але призначається на посаду президентом країни.
Найімовірніше, конфлікт між двома силовими структурами доведеться вирішувати президенту Польщі Броніславу Коморовському, пише газета Dziennik Gazety Prawnej. Видання вважає, що глава держави візьме сторону генпрокурора, і після їхньої спільної зустрічі буде оголошено про відставку Парульський.
Полковник військової прокуратури Познані Пшібил спробував застрелитися під час перерви на прес-конференції. Під час прес-конференції полковник Пшібил коментував звинувачення журналістів, за інформацією яких військові прокурори без суду запитували в операторів стільникового зв'язку їх СМС-повідомлення та розшифровку дзвінків в дні після авіакатастрофи під Смоленськом, де загинув колишній президент країни Лех Качиньський.
Як повідомлялось, міністр оборони Польщі Богдан Кліч подав у відставку після оприлюднення звіту урядової комісії, яка розслідувала обставини катастрофи президентського літака під Смоленськом у 2010 році.
Нагадаємо, літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей — 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих – президент, його дружина і частина керівництва країни.
У січні 2011 року контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян.
Польща тоді заявляла, що вважає відповідальною за катастрофу і російську сторону, зокрема, диспетчерів, які не закрили аеродром, не заборонили посадку, дезінформували пілотів про правильний курс посадки, а також пізно наказали припинити зниження літака.