НОВИНИ

Польський міністр подав у відставку через розслідування катастрофи під Смоленськом

Міністр оборони Польщі Богдан Кліч подав у відставку після оприлюднення сьогодні звіту урядової комісії, яка розслідувала обставини катастрофи президентського літака під Смоленськом у 2010 році.

У звіті зокрема йшлося про суттєві помилки, яких припустилися члени екіпажу польського літака.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск сьогодні у Варшаві повідомив, що прийняв відставку Кліча.

Польська урядова комісія під час оприлюднення звіту зокрема наголосила і на провині Росії у тому, що сталося. Так, у звіті йшлося про те, що система освітлення в аеропорту Смоленська була несправна, і російські авіадиспетчери віддали неправильні накази екіпажу літака.

Однак головною причиною катастрофи таки назвали помилкові дії екіпажу.

Нагадаємо, літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей — 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих - президент, його дружина і частина керівництва країни.

У січні 2011 роу контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян.

Польща тоді заявляла, що вважає відповідальною за катастрофу і російську сторону, зокрема, диспетчерів, які не закрили аеродром, не заборонили посадку, дезінформували пілотів про правильний курс посадки, а також пізно наказали припинити зниження літака.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.