У Партії регіонів не виключають, що до нового уряду увійдуть опозиціонери

26 Жовтня 2012, 09:39

У Партії регіонів підтвердили заяву Єфремова про кадрові перестановки після виборів, пише газета «Коммерсанть-Украина».

«Я не беруся говорити, відбудеться зміна прем'єр-міністра чи ні, згідно з Конституцією це питання вирішує президент. У регіональному керівництві і уряді якісь зміни, безумовно, будуть, тому що є проблеми, є питання, які треба вирішувати, але ці зміни можуть бути точковими», – заявив заступник голови парламентської фракції ПР Володимир Рибак.

Щодо представників опозиційних партій, він сказав:«Ну а чому ні? Якщо є професійні люди, які готові очолити ту чи іншу ділянку, і президент буде готовий до цього… Але без його (Віктора Януковича – Ред.) благословення цього бути не може», – підкреслив Рибак.

Представники опозиції запевнили, що не співпрацюватимуть з владою заради посад в уряді.

«Зрозуміло, що об'єднана опозиція ніколи не піде на союз з Партією регіонів. Зі зміною Азарова економічна політика уряду не зміниться», – заявив заступник глави парламентської фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергій Соболєв.

«Можна вже зараз сказати, що ми не бачимо жодних альянсів з Партією регіонів і комуністами – у нас різна ідеологія і різне уявлення про життя в країні», – сказала Ірина Геращенко (№6 у виборчому списку партії УДАР).

Кадрові перестановки в уряді можуть бути обумовлені і іншими причинами, пише видання. Як відомо, 8 з 18 членів діючого уряду балотуються в Раду. Крім Тігіпка і Порошенка, це прем'єр Микола Азаров (№1 у списку Партії регіонів), віце-прем'єр-міністр інфраструктури Борис Колесніков (№8 у списку ПР), міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник (№11 у списку ПР), міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк (№15 у списку ПР), міністр юстиції Олександр Лавринович (№12 у списку ПР) і глава МНС Віктор Балога (округ №69; Мукачево). Поки тільки Балога виключив можливість свого повернення у виконавчу владу після виборів.

Водночас одне з джерел видання у Партії регіонів допускає, що, зокрема, Тігіпка чекає велике парламентське майбутнє: він може бути висунутий ПР на пост голови Верховної ради, а пізніше і очолити партію. 

Відповідно до закону «Про Кабінет міністрів», в уряді існує лише одна посада, для призначення на яку необхідна згода більшості народних депутатів – це посада глави уряду. Прем'єр обирається в парламенті 226 голосами за поданням глави держави, тоді як інші члени Кабінету міністрів призначаються указами президента за поданням прем'єр-міністра.

98