АК "Нафтогаз України" вийде на тристоронні переговори з РФ за участю Європейського Союзу з пропозицією забезпечувати транзит природного газу по своїй території після 2019 року за європейськими правилами. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Ми їдемо з головною нашою пропозицією – це застосувати європейські правила щодо транзиту російського газу через територію України … Ми говоримо, що за тими ж правилами, за якими Газпром працює в Європі – ми наполягаємо, щоб Газпром працював і в Україні", – сказав головний комерційний директор компанії Юрій Вітренко.
"Це стосується всього: і тарифів на транзит газу, і бронювання потужностей, і обмін даними. Ось все-все-все, як в Європі, так і у нас", – додав він.
За словами Вітренко, такий підхід дозволить зняти дискусії про те, що пропозиції української сторони є необґрунтованими: "Щоб нас ніхто не звинувачував, що українці незрозуміло чого хочуть".
Делегацію України на тристоронніх переговорах з РФ і ЄС за умовами транспортування газу очолять міністр закордонних справ Павло Клімкін та глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.
У консультаціях 17 липня в представництві ЄС в Берліні також візьмуть участь міністр енергетики РФ Олександр Новак та представники "Газпрому".
Нагадаємо, 4 липня Вищий суд швейцарського кантону Цуг відновив арешт акцій Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG, що належать російській компанії "Газпром".
18 червня Нафтогаз направив подання до апеляційного суду Швеції щодо оскарження рішення арбітражу.
5 червня суд арештував голландські активи російської компанії “Газпром” для виплати НАК "Нафтогаз України" 2,6 мільярдів доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу.
Як повідомлялося, 6 квітня генеральний директор Директорату з питань енергетики Єврокомісії Домінік Рісторі заявив, що Єврокомісія допоможе Україні в переговорах з російською корпорацією «Газпром» після завершення терміну дії контракту на транзит газу.
28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.
У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому "Нафтогаз України" уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo"). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол "Германовичи", який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.