НОВИНИ

Єврокомісія пообіцяла допомогти Україні в переговорах з Газпромом

Представник європейського органу наголосив на тому, що обом сторонам важливо дотримуватись рішень Стокгольмського арбітражу.

Єврокомісія допоможе Україні в переговорах з російською корпорацією «Газпром» після завершення терміну дії контракту на транзит газу.

 

Про це під час конференції в Києві заявив генеральний директор Директорату з питань енергетики Єврокомісії Домінік Рісторі, повідомляє телеканал «112».

 

«Ми будемо допомагати Україні у виконанні рішень Стокгольмського арбітражу. Також будемо допомагати Україні при проведенні переговорів щодо транзиту після завершення контракту між Нафтогазом і Газпромом, - заявив Рісторі.

 

Директор також наголосив на тому, що обом сторонам важливо дотримуватись рішень суду і виконувати їх, у тому числі і в частині поставок газу, який законтрактований.

 

«Ми будемо підтримувати зусилля України щодо проведення переговорів, зокрема, можливо, в тристоронньому форматі, після закінчення дії транзитного контракту в 2020 році. Ми будемо використовувати всі доступні дипломатичні канали для того, щоб допомагати Україні», - пообіцяв Рісторі.

 

Він також відзначив, що транзит дуже важливий для України як джерело надходження доходів, а для Євросоюзу має велике значення для диверсифікації шляхів надходження газу в Європу.

 

Нагадаємо, 28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому "Нафтогаз України" уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo"). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол "Германовичи", який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.