НОВИНИ

Нафтогаз направив подання до апеляційного суду Швеції щодо оскарження рішення арбітражу

Комерційний директор Юрій Вітренко висловив впевненість у тому, що Нафтогаз виграє в апеляційній справі.

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" звернулась до апеляційного суду Швеції, який розглядає оскарження рішення Стокгольмського арбітражу. Про це повідомив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко у Facebook.

 

За його словами, подання до апеляційного суду є публічними.

 

"Сьогодні ми зробили подання до апеляційного суду у Швеції, який розглядає оскарження рішення арбітражу. На відміну від арбітражу, правила якого забороняють публічність, подання до апеляційного суду є, як правило, публічними", зауважив він.

 

 

Зокрема, він висловив впевненість у тому, що Нафтогаз виграє в апеляційній справі.

 

"Національна компанія "Нафтогаз України" виграє і у цьому поєдинку. Він буде непростим і тому ми просимо підтримки", - підкреслив Вітренко.

 

Раніше заступник голови Єврокомісії Марош Шефчович заявив, що переговори між Україною, Росією та Європейським Союзом щодо майбутнього транзиту газу через територію України намічені на початок липня 2018 року.

 

Нагадаємо, 5 червня суд арештував голландські активи російської компанії “Газпром” для виплати НАК "Нафтогаз України" 2,6 мільярдів доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу. 

 

Як повідомлялося, 6 квітня генеральний директор Директорату з питань енергетики Єврокомісії Домінік Рісторі заявив, що Єврокомісія допоможе Україні в переговорах з російською корпорацією «Газпром» після завершення терміну дії контракту на транзит газу.

 

28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому "Нафтогаз України" уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo"). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол "Германовичи", який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.