У МЗС вважають, що міжнародні спостерігачі позитивно оцінили вибори

29 Жовтня 2012, 20:19

 «Міжнародними спостерігачами підкреслюється створення належної законодавчої бази для проведення демократичних виборів, змагальний характер виборчого процесу, можливість для виборців обирати з різних політичних партій, спокійне та мирне проведення дня голосування. Переважна більшість міжнародних спостерігачів позитивно оцінили процес голосування та підрахунку голосів», – вважає Грищенко.

На його переконання, таким чином, міжнародна спільнота визнає, що майбутній склад Верховної Ради відображає волю українського народу, а в Україні зміцнюються традиції конкурентної демократії та парламентаризму.

«Міжнародними спостерігачами за виборами у своїх попередніх висновках також відзначено низку недоліків під час організації та проведення виборів. Всі зауваження будуть ретельно проаналізовані, а виявлені недоліки будуть обов’язково враховані в дальшій роботі з удосконалення виборчого законодавства і практики», – вказав Грищенко.

На його думку, результати голосування дозволяють з впевненістю стверджувати, що основні засади внутрішньої та зовнішньої політики України залишатимуться незмінними, а обрання нового складу Верховної Ради  створює сприятливі передумови для активізації здійснення демократичних та економічних реформ та  подальшої реалізації стратегічного курсу на європейську інтеграцію.

Як повідомлялось, спостерігачі від ОБСЄ в  попередньому звіті вказали  на зловживання адмінресурсом на парламентських  виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку. 

Спостерігачі ПАРЄ відзначили «олігархізацію» виборчого процесу, спостерігачів від Європарламенту виявили стурбованість відсутністю прозорості фінансування політичних партій в Україні. 

Місія спостерігачів  Канади заявила, що парламентські вибори в Україні не повністю відповідають міжнародним стандартам. 

Представники місії європейської мережі організацій зі спостереження за виборами ENEMO заявили, що парламентські вибори в Україні були конкурентоспроможними, але відзначені низкою адміністративних порушень, підкупом виборців і тиском на журналістів. 

Спостерігачі від СНД та ГУАМ не побачили суттєвих порушень.

Прем'єр-міністр Микола Азаров в моменти оголошення екзит-полів запевнив, що міжнародні спостерігачі не мають претензій до українських виборів.

98