НОВИНИ

ENEMO: Нове виборче законодавство не поліпшило процес проведення виборів

Представники місії європейської мережі організацій зі спостереження за виборами ENEMO заявили, що парламентські вибори в Україні були конкурентоспроможними, але відзначені низкою адміністративних порушень, підкупом виборців і тиском на журналістів. Про це спостерігачі ENEMO заявили 29 жовтня.

 «У порівнянні з парламентськими виборами 2006 року, на даних виборах ми побачили збільшення адміністративних порушень, а також зловживання владою», - сказав голова місії спостерігачів ENEMO  Пітер Новотни.

Також  він зазначив, що були виявлені випадки підкупу виборців, залякування кандидатів і тиску на журналістів. «Нове виборче законодавство не поліпшило сам процес проведення виборів», - підкреслив  Новотни.

Також представники ENEMO відзначили непрозорість роботи як окружних, так і дільничних виборчих комісій. «Дуже часто засідання виборчих комісій проходили за зачиненими дверима, без доступу як міжнародним спостерігачам, так і місцевим», - сказав координатор довгострокових спостерігачів місії  Ельмір Цамін.

Представники ENEMO відзначили необхідність проведення систематичних тренінгів для майбутніх членів виборчих комісій.

Як повідомлялось, по завершенню виборів голова місії ENEMO Пітер Новотни повідомив, що спостерігачі ENEMO на нинішніх парламентських виборах відзначили більше порушень в одномандатних округах. Серед найбільш серйозних порушень голова місії ENEMO назвав купівлю голосів, "каруселі", підвезення виборців на автобусах.

Спостерігачі від ОБСЄ в  попередньому звітівказали  на зловживання адмінресурсом на виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку. 

Спостерігачі ПАРЄ відзначили «олігархізацію» виборчого процесу в Україні.

Прем'єр-міністр Микола Аазаров в моменти оголошення екзит-полів запевнив, що міжнародні спостерігачі не мають претензій до українських виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.