«Міжнародними спостерігачами підкреслюється створення належної законодавчої бази для проведення демократичних виборів, змагальний характер виборчого процесу, можливість для виборців обирати з різних політичних партій, спокійне та мирне проведення дня голосування. Переважна більшість міжнародних спостерігачів позитивно оцінили процес голосування та підрахунку голосів», – вважає Грищенко.
На його переконання, таким чином, міжнародна спільнота визнає, що майбутній склад Верховної Ради відображає волю українського народу, а в Україні зміцнюються традиції конкурентної демократії та парламентаризму.
«Міжнародними спостерігачами за виборами у своїх попередніх висновках також відзначено низку недоліків під час організації та проведення виборів. Всі зауваження будуть ретельно проаналізовані, а виявлені недоліки будуть обов’язково враховані в дальшій роботі з удосконалення виборчого законодавства і практики», – вказав Грищенко.
На його думку, результати голосування дозволяють з впевненістю стверджувати, що основні засади внутрішньої та зовнішньої політики України залишатимуться незмінними, а обрання нового складу Верховної Ради створює сприятливі передумови для активізації здійснення демократичних та економічних реформ та подальшої реалізації стратегічного курсу на європейську інтеграцію.
Як повідомлялось, спостерігачі від ОБСЄ в попередньому звіті вказали на зловживання адмінресурсом на парламентських виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку.
Спостерігачі ПАРЄ відзначили «олігархізацію» виборчого процесу, спостерігачів від Європарламенту виявили стурбованість відсутністю прозорості фінансування політичних партій в Україні.
Місія спостерігачів Канади заявила, що парламентські вибори в Україні не повністю відповідають міжнародним стандартам.
Представники місії європейської мережі організацій зі спостереження за виборами ENEMO заявили, що парламентські вибори в Україні були конкурентоспроможними, але відзначені низкою адміністративних порушень, підкупом виборців і тиском на журналістів.
Спостерігачі від СНД та ГУАМ не побачили суттєвих порушень.
Прем'єр-міністр Микола Азаров в моменти оголошення екзит-полів запевнив, що міжнародні спостерігачі не мають претензій до українських виборів.