Моральний та фізичний стан українського політв'язня Станіслава Клиха викликає велике занепокоєння. Про це заявила речниця Міністерства закордонних справ Мар'яна Беца.
"Ми, безперечно, тримаємо це питання на контролі. Наприкінці вересня відбулася зустріч нашого консула з Клихом. Його моральний та фізичний стан викликає велике занепокоєння. Це, скоріше за все, наслідок тих страшних тортур, які застосовувала Російська Федерація. Місяць до того він перебував у психіатричній лікарні", – зазначила Беца.
За її словами, питання надання допомоги Клиху є одним із пріоритетних для МЗС.
"Ми зараз вимагаємо ще чергову зустріч нашого консула з Станіславом Клихом. Будемо сподіватися, що буде надано дозвіл, хоча Російська Федерація дуже часто грубо порушує норми міжнародного права, і не надає такий дозвіл", – повідомила речниця МЗС.
Як повідомлялося, стан здоров'я незаконно засудженого в Росії українця Станіслава Клиха різко погіршився, він провів у комі шість днів.
За словами адвоката Іллі Новікова, українського заручника Станіслава Клиха утримують у лікарні у російському Магнітогорську, а не в Челябінську, як повідомлялося раніше. Але юрист не знав, чому і з яким діагнозом політв'язня перевели у лікарню, оскільки офіційно рідним про це нічого не повідомляли.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська 28 серпня звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з проханням визначити місцеперебування Станіслава Клиха.
Нагадаємо, 26 травня 2016 року міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а Клиха – до 20 років. Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями. У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.
У Клиха в ув'язненні розвинувся психічний розлад. У березні його етапували до Верхньоуральська.