У МЗС радять міжнародним спостерігачам оцінювати вибори за «шкалою» Тимошенко

2 Листопада 2012, 17:08

 «Беручи до уваги заяви інших спостерігачів, стає очевидно, що висловлювання В.Дуглас та О.Гловер є їхніми особистими міркуваннями – безпідставними та емоційними, а не результатом спостереження усіх членів делегації», – зазначається в коментарі.

В МЗС наголошують, що в основі розбіжностей лежать опубліковані ЗМІ 29 жовтня заяви О.Гловер, які не збігаються з оцінками усієї делегації моніторингової місії ЄС.

«Інші спостерігачі також ставлять під сумнів висловлювання О.Гловер та Г.Дуглас, вважаючи, що у випадку останніх має місце вплив особистих переживань на виконання офіційних повноважень. Цілісність та достовірність звіту місії спостереження ОБСЄ ставиться під загрозу. Щонайважливіше, такі оцінки йдуть навіть урозріз з тим, що говорять про вибори в Україні члени опозиційної партії», – зазначають в МЗС.

В міністерстві вважають показовим, що під час зустрічі 1 листопада з екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко лідери виборчого списку об’єднаної опозиції, за словами голови Ради об'єднаної опозиції Арсенія Яценюка, «обговорили подальші плани, як працювати в новому парламенті, які рішення приймати і як виконати те, чого чекають сьогодні люди».

МЗС вітає настрій опозиції на конструктивну роботу в новому складі Верховної Ради і розраховує, що «консенсус українських політичних сил щодо необхідності переходу від обговорення виборів до роботи на благо країни буде прийнятий як воля українського народу, яка повинна поважитися нашими іноземними партнерами».

Як повідомлялось, голова Місії довгострокових спостерігачів ОБСЄ Одрі Гловер вважає, що «демократичний процес в Україні став на зворотній шлях».

За словами Гловер, найбільшу тривогу викликало масове зловживання повноваженнями з боку місцевих чиновників для підтримки того чи іншого кандидата.

«Ця тенденція, з якою ми зіткнулися в Україні, розмиває межу між владою та однією з партій. Це суперечить принципам ОБСЄ», – зазначила Гловер.

Інший представник від ОБСЄ, голова делегації Парламентської Асамблеї ОБСЄ Вальбурга Габсбург Дуглас заявила: «Для того, щоб почути позицію ключових політиків у державі, не потрібно їхати до них у тюрму».

Нагадаємо, спостерігачі від ОБСЄ в попередньому звіті вказали на зловживання адмінресурсом на парламентських виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку. 

Спостерігачі ПАРЄ відзначили «олігархізацію» виборчого процесу, спостерігачів від Європарламенту виявили стурбованість відсутністю прозорості фінансування політичних партій в Україні. 

Місія спостерігачів Канади заявила, що парламентські вибори в Україні не повністю відповідають міжнародним стандартам. 

Представники місії європейської мережі організацій зі спостереження за виборами ENEMO заявили, що парламентські вибори в Україні були конкурентоспроможними, але відзначені низкою адміністративних порушень, підкупом виборців і тиском на журналістів.