У МВС назвали затриманих у РФ українців жертвами торгівлі людьми

11 Лютого 2017, 14:56

У Міністерстві внутрішніх справ України заявляють, що громадяни України, затримані в Росії у справі про міжнародний наркосиндикат, є жертвами торговців людьми. Про це повідомили в прес-службі МВС, передає Інтерфакс-Україна.

За словами представника МВС, ідеться про українців, які виїжджали в РФ на заробітки і були залучені в кримінал.

"На території Російської Федерації перебувають сотні наших громадян, які в різний час стали жертвами торговців людьми… Пропагандисти РФ представляють їх не як жертв незаконного промислу, а саме як учасників організованої злочинної групи", – сказали в прес-службі МВС.

Разом з тим, за словами співрозмовника, в таких випадках дуже складно довести, що мова йде саме про торгівлю людьми, і складно повернути громадян на батьківщину навіть для відбування покарання. Тому МВС закликає громадян України не шукати легких заробітків за кордоном.

Нагадаємо, російські правоохоронні органи заявили про ліквідацію міжнародного наркосиндикату "ХімПром" з річним оборотом понад 2 млрд рублів, в результаті спецоперації затримали 67 осіб, 47 з яких – громадяни України. Посольство України в РФ звернулося до МЗС Росії і слідчого департаменту МВС РФ із запитом підтвердити інформацію про наявність серед затриманих громадян України.

Раніше правозахисники повідомляли, що майже 2 тисячі українців у РФ незаконно залучили до торгівлі наркотиками. У грудні 2016 року Національна поліція України заявила, що викрила міжнародне злочинне угруповання, яка вербувало людей для роботи наркокур'єрами в Російській Федерації.