У Московському патріархаті виключили спільні служби з ПЦУ

6 Січня 2019, 14:27

Українська православна церква (УПЦ) Московського патріархату не буде проводити з Православною церквою України (ПЦУ) спільні служби після отримання нею томосу про автокефалію. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву архієпископа УПЦ МП Климента російським ЗМІ.

 

Климент в черговий раз назвав Православну церкву України неканонічною релігійною організацією. Він також зазначив, що, на його думку, у новій церкві нібито немає влади "здійснювати повноту всіх таїнств".

 

 

"Тому співслужити з релігійними діячами цієї церкви ми не маємо ніякої можливості", – додав Климент.

 

Як повідомлялося, 6 грудня, під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі, що є резиденцією Константинопольського патріарха, відбулося вручення томосу про надання автокефалії Православній церкві України її предстоятелю, митрополиту Київському та всієї України Епіфанію.

 

Нагадаємо, пратріарх Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня. В Україні томос продемонструють на Різдво 7 січня під час літургії у Софійському соборі за участю президента Петра Порошенка і митрополита Київського і всієї України Епіфанія. 

 

Як повідомлялося, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту – Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

 

20 грудня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації", що передбачає врегулювання питань про назви церков в Україні. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Парубій уже підписав цей закон. 22 грудня документ підписав і президент України Петро Порошенко.