У Мінську почалася тристороння зустріч щодо України

5 Вересня 2014, 15:03

Повідомляється, що у зустрічі беруть участь другий президент України Леонід Кучма, спецпредставник ОБСЄ Хайді Тальявіні, посол Росії в Україні Міхаіл Зурабов, а також лідери угруповань «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка».

Як відомо, напередодні президент Петро Порошенко заявив, що готовий віддати наказ про припинення вогню у зоні бойових дій на Донбасі у разі, якщо припинити вогонь погодяться всі учасники протистояння.

Незабаром після цього в угрупованнях «ДНР» і «ЛНР», які Україна визнала терористичними, заявили, що готові розглядати режим припинення вогню, якщо українська сторона пристане на певні умови. Зокрема бойовики вимагають припинення польотів української військової авіації над територіями, які наразі підконтрольні «ДНР» і «ЛНР».

Нагадаємо, президент Росії Владімір Путін оприлюднив свій план вирішення ситуації на Донбасі, який передбачає відведення українських військ, незастосування авіації та зупинку наступу бойовиків, яких підтримує його регулярна армія.

Порошенко ж запевнив, що розраховує на те, що спільний з Росією план дій із врегулювання конфлікту на Донбасі може стати основою для консультацій тристоронньої контактної групи, яка збереться 5 вересня у Мінську.

Тим часом, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що "сім пунктів" російського президента схожі більше на план порятунку для російських терористів та спрямовані на замороження конфлікту.